Zdraví v kuchyni – který olej vybrat?

Už dávno neplatí, že smažení patří k nezdravým způsobům přípravy pokrmů. Avšak pouze za předpokladu, že používáte kvalitní oleje, které obsahují cenné látky, vitamíny a minerály. A jak je to u nás s kuchyňskými oleji? Prohlédněte si žebříček a začněte zdravěji vařit. Čekají vás chutné a nekonečné možnosti vaření. Který olej je ten nej?

Kokosový jako první

Na prvním místě se umístil BIO kokosový panenský olej za studena lisovaný z dužin vhodný pro vnitřní i vnější použití. Kokosový olej má v chladu tuhou konzistenci, která se mění s teplotou. Kromě smažení ho můžete využívat na vaření a pečení. Uchovává masatné nenasycené kyseliny omega tři, posiluje imunitu a zlepšuje trávení. Hodí se na bělení zubů proti stárnutí, proti akné a ekzémům a urychluje hojení jizev, strií a zamezuje celulitidě. Kokosový olej patří právem mezi superpotraviny, protože neobsahuje žádné konzervanty, přidané látky nebo barviva a cholesterol.

konopný

S perfektním hodnocením se umístil i konpný olej cannaVita za studena lisovnaný od výrobce Cannabis Pharma-derm, který dbá na BIO kvalitu. Tento konopný olej je výjimečný svým obsahem mastných kyselin omega 3 a omega 6. Nechybí ani zastoupení vitamínů A, B, C, E a D. Stejně jako kokosový olej se i tento hodí ke kosmetickým účelům.

lněný

Výrobce Health Link představil BIO lněný olej, který se právem umístil na třetím místě. Semínka jsou lisována šetrně za nízkých teplot, při výrobě nejsou použita chemická rozpouštědla ani jiné umělé přísady. Lněný olej obsahuje více než 55 procent kyseliny alfa-linolenové, která patří mezi cenné esenciální kyseliny dobře působící na kardiovaskulární systém. Posiluje rovněž imunitu, jako zábal pomáhá při bolestech kloubů a ženy ocení účinky lněného oleje během menstruačních bolestí.

maroko

Pharma Activ s produktem 100 % arganového oleje patří mezi špičku nabízených olejů na trhu. Získává se z plodů arganie trnité, která roste v čisté jižní části Maroka. Právem je tento olej označován jako Marocké zlato, protože kromě kuchyně ho využijete plně také v kosmetickém průmyslu a péči o vaši pokožku. Arganový olej je lisován za studena, aby se uchovaly všechny blahodárné vlastnosti a cenné složky. Olej je nearomatický a vhodný k vnějšímu i vnitřnímu užívání.

mandle

Naši úspěšnou olejovou pěti uzavírá produkt od Rinatura, mandlový olej. Právě tento pečující olej ej ideální k péči o citlivou pokožku miminek, má regenerační účinky a působí jako přírodní antioxidant. Olej je také vhodný k aromaterapiím a masážím, působí na spálenou pokožku, vhodný je jako péče po opalování a na suchou pokožku. Mandlový olej zastupuje zdroj vitamínů A, E a F, obsahuje vápník, draslík a hořčík a také kyselinu olejovou. Investujte do svého zdraví a udělejte z obyčejného smažení, vaření či pečení luxusní a zdravou záležitost.