Zajděte do kina – kulturní koktejl

Léto se s námi loučí a brzy se objeví sychravé počasí a plískanice nás vyženou do obchodních center. Proč si nakupování nezpříjemnit třeba kvalitním filmem? Září se ponese v duchu vzpomínek, laskavých vzpomínek na kvalitní herce, objeví se i napínavý thriller či poetická hudba zahalená v dokumentární kinematografii.

Musíte vidět!

zikmund

Zajisté znáte fenomenálního cestovatele, fotografa a spisovatele a Miroslava Zikmunda. Tento známý publicista v únoru oslavil úctyhodné pětadevadesátiny a málokdo ví, že si psal poctivě každý den deník. Právě své celoživotní osobní vzpomínky vtěsnal do svého dokumentárního filmu režiséra Petra Horkého. Těšit se můžete na vzpomínky z expedice s Jiřím Hanzelkou a další zajímavé nevšední zážitky. Premiéra 4. 9. 2014 potvrdila svou velkou návštěvností kvalitu snímku Století Miroslava Zikmunda.

muž

Režisér Anton Corbijn připravil thriller podle bestselleru Johna le Carrého. Právě tento autor je nejznámější autor špionážních románů, který kdysi sám pracoval u tajné britské služby MI5 a MI6. Tento film musíte vidět už proto, že hlavní roli obsadil bohužel nedávno zesnulý herec Philip Seymour Hoffman. Thriller je zasazen do ulic Hamburku, kde šéf protiteroristické skupiny bojuje proti alkoholickým gangsterům. Tento film Nejhledanější muž měl premiéru 4. 9. 2014 a nyní ho můžete vidět i ve vašem kině.

laska na kari

Už na první pohled se zdá snímek Láska na kari jako romantické drama o lásce, přátelství a jídlu. Tento film vznikl spojením sil režiséra Stevena Spielberga a mediální magnátky Oprah Winfrey, kteří za podpory režiséra Lasse Hallströma vytvořili gastronomickou romantiku s pikantní kuchyní v barvách Indie. V hlavních rolích se představí upjatá majitelka resaurace Madame Mallory, Helen Mirren, a indický kuchař Hassan v podání Manishe Dayala. Vyrazte na nové filmové lahůdky a užijte si zábavu, napětí i vzpomínky s dálných cest.