Začněte Nový rok s nejlepší knihou!

Dali jste si předsevzetí? Ať už ho dodržíte, nebo ne, nezapomínejte udělat i něco pro sebe a začněte s kvalitní četbou, která vám rozšíří obzory, zkrátíte si dlouhé chvíle a navíc se přenesete do zcela jiného světa. A které knihy bodují? Tyto by vám neměly chybět v knihovně!

Přeneste se do doby Viktoriánské

kvítek

Kniha Kvítek karmínový a bílý od oblíbeného spisovatele Michela Fabera popisuje vztah mezi osmnáctiletou prostitutkou a dědicem významného impéria. Ovšem, není to tak jednoduché. Milenka Sugar, krásná, ale lehká dívka, již nechce patřit mezi vydržované milenky, ale ráda by vystupovala jako jeho právoplatná přítelkyně či žena. Jak se s tím popere William Rackham, který utíká od své šílené manželky právě do hřejivé náruče Sugar? Nečekejte sentimentální vyprávění, ale panoramatický portrét z Londýna, ve kterém budete až do posledního listu čekat, zda Sugar unikne onu hnusnému prostředí a dočká se opravdové lásky.

legionář

Patříte-li spíše mezi milovníky historie, musíte si přečíst výpravný komiks Stopa legionáře od autorů Michala Kociána a Zdenka Ležáka, kteří zinscenovali toto dílo k výročí československých legií v roce 1914. Kniha je plná historických faktů, chronologicky uspořádaných událostí a provede vás založením České družiny, vznikem jednotek v Paříži, Itálii až rozpadem Rakouska-Uherska a vznikem našeho samostatného státu.

havel

Třetí příčku si stále drží kniha Michaela Žantovského, Havel. Oba muži spolu dlouhá léta spolupracovali a spojovalo je kromě profesních záležitostí i úzké přátelství. Žantovský se snaží ve svém díle popsat Havla „zevnitř“ a rovněž s objektivitou kritizovat Havlovo působení. Knihu lze označit jako detailně propracovanou a zasvěcenou biografii, která na vás bude působit citlivě a podá vám živé informace o osudu velké postavy 20. století.

andělé

Další místo si drží kniha Vodní andělé od Mons Kallentoft. Kniha má jednoduchý námět s policejní příchutí, ve které hlavní postava, vyšetřovatelka Malin Forsová, jakožto hvězda policejního sboru, zná kromě své ustavičné práce jen alkohol. Jednou ale, když je pověřena vyšetřováním případu smrti manželského páru a pátráním po jejich zmizelé pětileté dceři, začíná bojovat sama se sebou. Otázkou zůstává, zda vyzraje nad svými démony a alkoholem a malou Ellu vypátrá…

hrob

Švédská literatura si stále získává nové čténáře, kteří hltají kriminalistické příběhy zahalené do skandinávských lesů a hor. Pátá příčka jednoznačně patří autorům Michael Hjorth a Hansi Rosenfeldtovi, kteří společně vytvořili dílo Hrob v horách. Již poutavý název napovídá, že jde o vyšetřování šesti těl, která jsou nalezena na břeu řeky. Dvě těla patří nezvěstnému holandskému páru, zbylá čtyři těla mají stejné DNA a jedná se o rodinu.  V té době se ovšem žádná rodina nepohřešuje. A když do příběhu přibývá další náhlé zmizení dvou afgánských přistěhovalců, začíná ve švédské polici velké změny, které nakonec povedou k vyřešení případů.