Město Santorini

Nejoblíbenější destinace pro dovolenou – červenec 2022

Červenec odstartoval prázdniny a také možnosti sbalit si kufry a zmizet se opalovat k moři. Oblíbené destinace se každoročně mění a oblíbenost určuje mnoho faktorů. Které destinace tedy patří mezi ty nejoblíbenější? Připravili jsme si pro vás výběr toho nejlepšího, aby pro vás rozhodování bylo co nejvíce snadné.

1. Řecko

Teplé počasí a slunečné dny, deštivých dnů v Řecku mnoho nenajdete. Už několik let se o Řecku říká, že má ty nejhezčí pláže v celém Středomoří. Každý miluje ale něco jiného. Ti z vás, kteří se rádi zajímáte o historii, budete v Řecku určitě nadšení a spokojení. Řecko je totiž plné památek po antických kulturách, které uvidíte doslova na každém kroku.

Oblíbené destinace: Rhodos, Kos, Kréta, Santorini, Korfu

Průměrná teplota v červenci: 32 °C (teplota moře až 25 °C)

Ostrov Santorini.
Oblíbený ostrov Santorini.

2. Itálie

Máte zájem o odpočinkovou dovolenou, kde se ovšem nebudete jen nudit u moře? Itálie bude tou nejlepší možnosti. Je možné se zde dostat jak letecky, tak i autem. Levnější a rychlejší variantou bude cestovat letecky. V Itálii najdeme krásné pláže, ale i nádhernou přírodu, která nabízí plno možností pro výšlapy a túry.

Oblíbené destinace: Amalfi, Puglia, Sardinie.

Průměrná teplota v červenci: 31 °C (teplota moře až 26 °C)

3. Chorvatsko

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejlevnější variantou pro Čechy je Chorvatsko, kam vycestuje mnoho obyvatel na svou letní dovolenou. I když na tohle nezapomenutelné místo vycestujete již po několikáte, užijete si to stejně jako poprvé. Pokud hledáte noční život, nejlepší variantou bude Dubrovník. Pokud vyrážíte za sportem a sportovními aktivitami, ideální pro vás bude Hvar. Jde o to, vybrat tu správnou destinaci. Chorvatsko také nabízí dopravu vlakem, kdy z Čech vyráží vlak přímo do Chorvatských destinací.

Oblíbené destinace: Hvar, Dubrovník, Split.

Průměrná teplota v červenci: 30 °C (teplota moře až 24 °C)

Město Split.
Oblíbené město Split v Chorvatsku.