Víte, kterých 10 webů je nejvyužívanějších?

Internet dnes patří k běžným součástem našeho každodenního života. Mnoho lidí si dnes ani neumí představit, že by připojení k internetu neměli. Rychlá komunikace s celým světem je jednoduše nepostradatelná. Návštěvnost stránek patří k zajímavým ukazatelům, které odhalují, co vlastně lidi na internetu nejvíce zajímá. Seznamte se s deseti nejnavštěvovanějšími weby světa.

Googlujeme

google

Zřejmě nebude žádným překvapením, že první místo obsadil google. Vyhledávač je světově proslulý, přehledný a rychlý. Není tedy divu, že jej k vyhledávání používají milióny uživatelů.

yahoo!

Na druhé pozici je Yahoo! Ve zjednodušeném pojetí v něm hledejte obdobu českého seznamu. Najdete zde zprávy, počasí, sport a mnoho dalších. Stejně jako na Seznamu, i zde můžete mít e-mailovou schránku a používat vyhledávač.

fcb

Třetí místo patří Facebooku. Sociální síť je naprostým fenoménem posledních deseti let. Lidé jsou ve spojení s přáteli, můžou s nimi sdílet důležité informace, fotografie nebo pozvání na večírek či jinou událost. Na Facebooku můžete ke komunikaci s přáteli využívat chat nebo jim nechat vzkaz a ve chvílích nudy si zahrát jednu z facebookových her.

youtube

Čtvrtá příčka patří kanálu Youtube. Web, který obsahuje milióny videoklipů, filmů a krátkých spotů, využívají všechny generace internetových uživatelů. Na Youtube můžete nahrávat vlastní videa a vydobýt si tak vlastní kousek slávy.

twitter

Pátou pozici obsadily stránky MSN, které pracují na stejném principu jako Yahoo! Další v pořadí je Blogger, následovaný gigantickou encyklopedií Wikipedií. Mezi deset nejnavštěvovanějších webů se dostal také čínský vyhledávač Baidu, Myspace a Twitter. Jak je tedy vidět, lidé využívají především ty stránky, kde vše jednoduše najdou, dozví se novinky ze světa, jsou ve spojení s přáteli a můžou u toho poslouchat kvalitní muziku nebo sledovat zmeškaný díl oblíbeného seriálu.