Únorové počteníčko

Únor je ve znamení knih a vy se máte zaručeně na co těšit! Začtete se do poutavých příběhů, poučných knih a zasmějete se u zajímavých pamětí. Které knihy by vám tento týden neměly uniknout? Nechce-li se vám do knihovny nebo kupovat drahé papírové verze, vyzkoušejte třeba e-booky, které jsou výrazně levnější a zůstanou vám prakticky napořád. Co nabízí únorové pulty knihkupectví?

Mortdecaiův záhadný případ s knírem

knir

Tento dlouhý a netradiční název v sobě skrývá příběh o chloubě jednoho obchodníka s uměním. Ten je povolán do Oxfordu, aby v roli neoficiálního a tak trochu inkognito vyšetřovatele přišel na kloub záhadné nehodě. Cesta k odhalení bude dlouhá, vtipná, napínavá a zábavná a na konci se možná dozvíte, zda Charlie Mortdecai sundá svůj hýčkaný knír, aby se dostal do ložnice neodolatelné ženy Johanny.

pekánek

Na druhé příčce se drží kniha Tři svíce za budoucnost, Návody a nápady jak přežít konec světa. Hlavní autor a editor Václav Cílek se na této knize podílel s dalšími českými sociology, filosofy a publicisty, přispěli rovněž psychologové, historikové a přírodovědci, kteří se v knize zabývají vyhlídkami budoucnosti. Zmiňují i možný velký světový zmatek a kolaps západní civilizace. Knihu si zamilují praktikové, kteří ocení rady pro nejhorší scénář – blížící se konec světa. Přečtěte si, jak skladovat benzín (a jde to vůbec?), jak uskladnit potraviny a mnoho dalších rad, které v době krize zajisté oceníte.

tři svíce

Český žurnalista Jan Petránek napsal úžasnou knihu v podobě Na co jsem si ještě vzpomněl. Ve svém díle popisuje zkušenosti světových metropolí šedesátých let, zabývá se i Šansonem, přidal paměti, rozhlasové hry, písňové texty a rovněž publicistické skvosty. Kniha je doplněna o CD. Tak na co ještě čekáte? Utíkejte si ji minimálně půjčit, abyste nepřišli o tvorbu uznávaného žurnalisty.

něco se mělo stát

Václav Cílek spolupracuje s respektovanými osobnostmi na úspěšné knize Něco se muselo stát, nová kniha proměn. Celý kolektiv autorů se zamýšlí nad vyhlídkami života i dočasným chaosu.

kvítek

Pátá příčka stále patří knize Michela Fabera, Kvítek karmínový a bílý. V prodeji je tato kniha i ve verzi pro čtečky. Celý román popisuje život osmnáctileté prostitutky Sugar, která chce uniknout od špinavé a hnusné reality prostřednictvím staršího Villiama Rackhama, dědice voňavkářského impéria. I on chce utéct před svou šílenou manželkou a právě Sugar ho přivádí do zcela nového světa lásky, pocitů, štěstí, radosti a v neposlední řadě pochopení.

musela jsem zemřít

I další příčky obsadily zajímavé knihy. Za přečtení stojí určitě i Tichý dech, zápisky českého lékaře z Afriky a Haiti od Jana Trachta nebo inspirativní autobiografické líčení od Anity Moorjani, Musela jsem zemřít. Udělejte si čas na kvalitní četbu a užijte si únor naplno!