TOP varné konvice – nakupujte správně

Varná konvice – domácí spotřebič, bez kterého si snad už moderní rodina nedokáže představit život. Usnadňuje nám vaření a je denním pomocníkem při přípravě čaje nebo kávy. Chystáte se k nákupu tohoto bílého zboží? Pak vybírejte z rozmyslem! Dnes si už můžete zakládat nejen na výkonu a objemu, ale také na designu, značce a pro mnohé rozhodujícím faktorem – ceně.

Vítěz DeLonghi

braun

Na prvním místě se umístila nerezová rychlovarná konvice od výrobce DeLonghi. Jedná se o model KBO 2001, která svým objemem 1,7 litru nabízí komfortní využití i pro náročné uživatele. Díky 360 stupňovému otočnému středovému konektoru nabízí pohodlnou manipulaci. Kromě nerezového provedení je součástí i přívodový kabel v délce 0,8 metru. Konvice se může pochlubit ukazatelem vody, vyjímatelným a omyvatelným filtrem proti vodnímu kameni a bezpečnostními protiskluzovými nožičkami. Výrobce vsadil na nadčasový design a tuto konvici si můžete pořídit v širokém spektru barev. Cenově se pohybujeme okolo 1300 korun. Pokud hledáte levnější variantu, prohlédněte si plastovou rychlovarnou konvici Philips, která nabízí dostatečný objem 1,5 litru. Konvice je bezdrátová. Uvnitř nádoby je topná spirála. Výklopné víko je opatřeno bezpečnostní západkou. Konvice Philips je dostupná v černém a bílém provedení a hodí se tak do každé domácnosti.

catler

Cenově dostupná je i třetí nejoblíbenější konvice od výrobce Braun. Plastová konvice pojme 1,7 litru vody a stejně jako její předchůdci nabízí celootočný systém a tím i jednoduché plnění. Po bezpečnostní stránce je opatřena vypínačem při přehřátí a automatické vypnutí ve čtyřech režimech. Na čtvrtém místě se stále drží konvice Catler KE 8010, která se může pochlubit velkým množstvím funkcí. Nabízí nastavení teploty, které využijete především pro přípravu čajů, kontrolku provozu a udržení nastavené teploty. Výjimkou není ani nerezové provedení a filtr. Konvice Catler pojme 1,7 litru vodu a díky elegantnímu provedení v nerezovém designu se stane stylovým doplňkem vaší kuchyně. Cena konvice se blíží třem tisícům, i přesto si ji uživatelé pochvalují právě díky bezpečnostní pojistce, automatickému vypínání při varu, ochraně proti přehřátí a funkci KEEP WARM a START.

philips

Pátým a posledním tipem je plastová rychlovarná konvice Bosch TWK 8611. Zaujme vás na první pohled svým designem. Konvice pojme 1,5 litru vody a je také bezdrátová. Dokáže nastavit teplotu vody a díky funkci „keep warm“ udrží teplotu . Plastová Bosch konvice má vyjímatelný nerezový filtr proti vápenatým usazeninám a oboustranný vnější ukazatel množství vody.