Testy výrobníků zmrzliny – který obstál?

K letním dnům patří vychlazené nápoje, ledové tříště a samozřejmě zmrzlina, kterou milují děti i dospělí. Koupit si ji můžete v točené podobě nebo jako kopečkový pamlsek. Patříte i vy mezi fanoušky ledového osvěžení? Už máte dost nakupovaných nanuků nebo zkrátka chce využít svou kreativitu k výrobě vlastní zmrzliny? Pak si pořiďte zmrzlinovač! Užijete si s ním spoustu zábavy, budete si vyrábět vlastní zmrzlinu a navíc ušetříte. Které zmrzlinovače patří mezi ty nej?

V oblíbenosti vede DéLonghi

deLonghi

Jedním z nejoblíbenějších výrobníků zmrzliny je model od DéLonghi IC 8500. Tento zmrzlinovač má speciální otočné lopatky, díky nímž bude zmrzlina dokonale promíchaná. Tato specialitka do kuchyně od DeLonghi váží pouze 2,7 kilogramů, nabízí kapacitu nerezové mísy 1,5 litru a je určena také pro chlazení nápojů a uchování ledových kostek. Zmrzlinovač koupíte už za tisíc pět set korun. Další povedenou mašinkou je o polovinu levnější model GZ 151 od výrobce Guzzanti. Lehce omyvatelná plastová nádoba nabízí objem mísy 1,5 litru a příkom 5 W. Díky předmražené dvojitě izolované nádoby si můžete připravit vynikající zmrzlinu už za třicet minut. Dáváte přednost sorbetům nebo mraženému jogurtu? S tímto přístrojem si můžete užít všechny variace ledových pochoutek.

Zugganti

Profesionálního pomocníka pro výrobu zmrzliny najdete ve zmrzlinovači Unold 48845. Jeho cena, která se pohybuje okolo osmi tisíc, je přiměřená funkcím, které přístroj nabízí. Výrobník zmrzliny disponuje automatickým samochladícím kompresorem. Teplotu a čas chlazení můžete pohodlně sledovat na digitálním LCD dispeji. Přístroj má také vestavěný digitální časovač. Elegantní nerezové provedení se hodí do každé domácnosti či menší kavárny. Budete překvapeni snadnou údržbou a čištěním přístroje a navíc si pochutnáte na výborné zmrzlině – co více si přát? S hmotností přístroje se dostáváme na 12 kilo, čemuž je přizpůsoben i objem na dva litry a rozsah mrazení až do cca mínus 35 stupňů Celsia.

unold

Značné oblibě se těší také modely Ariette. Fungují na jednoduchém principu otáčení knoflíku, kdy si nastavíte požadovanou funkci a připravíte si tak mražený jogurt či zmrzlinu. Hodí se na párty, do každé domácnosti nebo na cesty s sebou. Užijte si léto se vším všudy a připravte si domácí zmrzlinu, která bude odpovídat vašim představám nebo se blýskněte s vlastní výrobou před rodinou a přáteli. Na žádné letní oslavě nesmí chybět chutná zmrzlina!

Ariette

Autor úvodního obrázku: Pink Pixel Photography (f.k.a. Sunny)