Slané chuťovky – které máte nejradši?

Po sladkém saháme většinou ve chvíli, kdy si chceme v klidu vypít kávu s přáteli nebo čaj o páté, ve stresu před důležitou zkouškou nebo při citových potížích. Naopak slané krekry hrají roli především večer, kdy si většina z nás nedovede představit sledování oblíbeného seriálu či dlouho očekávaného celovečerního filmu bez něčeho dobrého, slaného a hlavně křupavého. A které křupky, brambůrky, krekry a solené snacky máte nejradši?

Pringles na prvním místě

pringels

Ve světě je znají všichni – nejoblíbenější brambůrky značky Pringles v tvrdé a odolné tubě v několika příchutích. Original příchuť se drží na prvním místě a to právem. Od ostatních brambůrek se liší především výrobním procesem a zpracováním. Oproti jiným chipsům se nesmaží. Bramborové těsto se vylévá do nadefinovaných formiček, díky čemuž jsou všechny chipsy stejné a skvěle do sebe zapadají. Pevná tuba už je pouze bonusem, díky kterému se vám brambůrky nepolámou a jsou neporušené, jako by právě sjely z výrobní linky. Pringles nabízí i jiné příchutě – oblíbená je rovněž paprika a jarní cibulka se smetanou. Váha těchto brambůrek je 165 gramů, v prodeji jsou i menší balení, například 40 gramů.

řepa

Na druhém místě v oblíbenosti se drží zdravější varianta – zeleninové chipsy z červené řepy od značky LIfefood v bio kvalitě. Po této variantě sahají především fanoušci zdravějšího stylu života a stravování. Zeleninové chipsy se nesmaží, jsou marinované v omáčce z oříšků, rozinek a hořčičného semínka, mají nasládlou chuť a lidé si je kromě samostatného chroupání pochvalují i v salátech nebo jako doplňující složka v jídle. Chipsy jsou vyráběny v České republice o hmotnosti 60 gramů. Přední příčky obsazují i jiné příchutě – za zkoušku stojí třeba cibule nebo kapusta s kadeřávka.

zelenina

Zeleninové chipsy stoupají na oblibě! O tom svědčí i další příčka, která patří chips zelenině Tretters s černým pepřem o hmotnosti 100 gramů. Výrobce Chips Praha vsadil na složení z chutné mrkve a pastyňáku a vysloužil si tak mezi milovníky slaných chuťovek páté místo.

lays

Mezi známější a stále oblíbené patří i slané „laysky“ o hmotnosti 77 gramů. Jejich žlutý obal skrývá chutné smažené bramborové lupínky se solí. Od značky Pass, která chutné lays vyrábí, můžete ochutnat i jiné příchutě – od masa, zeleniny až po tradiční papriku nebo cibuli a smetanu. A které brambůrky máte nejradši vy?