Seznamte s králem vín roku 2014

Víno patří společně s pivem k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům u nás. Elegantní a voňavá vína můžou zpříjemnit dlouhé zimní večery a stát se vítaným společníkem pro letní zahradní párty. Podívejte se společně s námi, která vína si vysloužila ocenění v prestižní soutěži Král vín a které se stalo absolutním vítězem.

Ochutnejte skvosty českých vinic

ryzlink

Soutěž je rozdělená do několika kategorií a my začneme oblíbenými bílými suchými víny. V této kategorii zvítězilo víno Ryzlink vlašský 2013, pozdní sběr Vinařství Volařík, které vás okouzlí ořechovými podtóny.

valtice2

V kategorii bílých polosuchých vín se stal vítězem Cabernet Blanc 2013, pozdní sběr CHÂTEAU VALTICE – vinné sklepy Valtice, které se pyšní jemnými tóny broskví a rybízu.

Ořech3

Vítězem mezi bílými polosladkými víny je Ořechová hora 2013, pozdní sběr Vinařství Volařík. Těšit se můžete na medové podtóny a vůni limetek a brusinek.

ružove4

Kategorii růžových vín a klaretů ovládlo Clarissimo Rosé 2013, pozdní sběr (Merlot / Pinot Noir) Reisten. Okouzlující barva a šťavnatá chuť tohoto vína s nižším obsahem alkoholu povzbudí vaše smyslové i chuťové buňky.

frankovka5

Vítězství v kategorii červená suchá vína patří vynikajícímu vínu Frankovka – Gallery 2012, jakostní víno odrůdové Víno z Kobylí – Patria Kobylí. Milovnící červených vín budou překvapeni vyzrálou a plnou chutí peckovin a marmelád.

ledove6

V kategorii sladkých vín zase naplno bodovalo Chardonnay 2013, ledové víno Ing. Jaroslav Vaďura. Toto víno vás bude lákat už na pohled svou krásnou zlatou barvou. Chuť je výrazně sladká a vůně plná omamujících medových pláství, jitrocelového sirupu a zralého ananasu.

louis7

Vítěz v kategorii šumivých vín bez rozdílu zbytkového cukru je Louis Girardot 2009, brut jakostní šumivé víno (Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Chardonnay) Bohemia Sekt, kterému dominují tóny bylinek. Celkovým vítězem a tedy Králem vín se stal Ryzlink vlašský 2013, ledové víno Tanzberg Mikulov. Fascinující vůně, ve které můžete najít koření, lékořici a kandované a exotické ovoce, je famózně doplněna plnou ovocnou chutí s exotickými tóny.