Pohodlné žehlení – máte to správné prkno?

Podle posledních průzkumů patří v žebříčku nejhorších domácích prací právě žehlení na první příčku. Není se čemu divit – vyperete jeden koš a čeká vás hodina stání u žehličky. A určitě znáte ten znechucený pocit, když máte žehlit košile nebo velké kusy z nepoddajné látky. Pokud si ale chcete žehlení zpříjemnit, měli byste mít po ruce připravené kvalitní žehlicí prkno. Na prvních příčkách najdete značku viledu, leifheit i Pirola.

Professional vyhrává

prkno1

Profesionální žehlicí prkno s kovovou deskou Mash získává první místo. Svou hmotností 10,4 kg nabízí jednoduchou a snadnou manipulaci. K prknu náleží i rukávníky pro rychlejší dostupnost při žehlení košil. Součástí prkna je i kovová odkládací plocha na parní žehličku. Výška prkna je variabilní a lze ji nastavit až do 99 centimetrů délky. Necelých sedm kilo váží prkno VILEDA Viva Express Premium, které obsadilo druhou příčku. Výšku lze v tomto případě nastavit na 100 centimetrů. Žehlení bude výrazně pohodlnější právě s tímto mimořádně stabilním žehlicím prknem s velkou žehlicí plochou 122 x 42 cm. Ani u tohoto prkna nechybí kovová odkládací plocha pro parní žehličku.

vileda

Třetí místo si zasloužilo žehlicí prkno Leifheit 72520 Airboard Xl plus, které má nadstandartní žehlicí plochu, a to 140 x 38 centimetrů. Prkno váží něco málo přes osm kilo a maximální výšku lze nastavit do 98 centimetrů. Žehlení bude snazší a výrazně rychlejší díky technologii „thermo-reflex“ – jedná se o princip žehlení na bázi vzduchových polštářků).

leifheit

Čtvrté místo obsadilo designově tradičněji řešené žehlicí prkno Pirola 500105 Easy. Cenově je nesrovnatelné s předchozími modely a výrazně levnější. Díky nízké hmotnosti, a to pouhým čtyřem kilogramů, je lehce přenosné, i když lze nastavit maximální výšku do 87,5 centimetrů. Výrobce Toro vsází na barevné dekory i jednoduchou manipulaci.

euro

Za zmínku stojí určitě i povedené a kvalitní žehlicí prkno od výrobce vetro-Plus, které váží rovných pět kilogramů. Rozměry prkna jsou 120 x 38 cm a nastavitelná výška je do 94 centimetrů. Žehlicí prkno je opatřeno zásuvkou a navíc neparopropustný povrch zpříjemní žehlení. Prkno je zároveň vhodné pro parní generátor. Užijte si bezpeční žehlení a najděte si v této nudné domácí činnosti nějaká pozitiva a začněte třeba zrovna u žehlicího prkna.