Podzim ve znamení sportu – hodnocení eliptických trenažérů

Pokud patříte mezi fanoušky sportování venku, nebo jste během letošního roku započali s pravidelným tréninkem, ať už běhání, cyklo nebo in-line brusle, určitě vás chuť nepolevit zažene do nejbližšího fitness centra, kde můžete v suchu a příjemném prostředí usednout na váš oblíbený sportovní přístroj a nadále pracovat na vylepšování své fyzičky, kondice nebo rýsování svalů a křivek. Jestliže ale očekáváte opravdu kvalitní stroje, musíte navštěvovat sportovní centra, kde si kromě bohatého sortimentu trenažérů sáhnete i hluboko do kapsy. Drahé permanentky velmi brzy vyrovná nákup sportovního náčiní domů, kdy můžete cvičit prakticky kdykoliv, kdy budete mít chuť a nemusíte nikam docházet. 

Ideální řešení – eliptický trenažér

kettler

Crossový trenažér, označovaný často jako orbitrek, představuje ideální kompromis pro sportovní nadšence, kteří nechtějí polevit ve svém tréninku. Připravili jsme žebříček těch nejlepších, které se svým dílensky perfektním zpracováním a nabízenými funkcemi vyrovnají i profesionálním přístrojů ve fitness centrech. Na prvním místě se umístil přístroj Kettler Rivo P1, který unese až 130kg a sám váží pouhých 60kg. Tím zajišťuje dokonalou stabilitu. Nabízí brzdný magnetický systém s ručními senzory. Celkový počet tréninkových programů je 12 a vybere si opravdu každý. Hodí se rovněž pro vysoké osoby. Jednoduchým cvičením protáhnete celé tělo a hubnutí podpoříte díky efektivnímu tréninku. Robustní konstrukce vypadá na první pohled elegantně a zapadne do každého interiéru. Kromě programů nabízí trenažér i pulsem řízený program, program se zátěžovým profilem a možnosti předvolby cílových hodnot pro čas, vzdálenost, spotřebu energie či kardiozóny.

insport

V těsném závěsu za Kettlerem se drží trenažér inSPORTline Atlanta v bílém provedení. Kromě nízké ceny nabízí i osm stupňů zátěže a unese až 150 kilogramů. Masivní konstrukce zajišťuje stabilitu. Díky svým vlastnostem patří mezi nejuniverzálnější přístroj se všestranným zařízením, cvičit můžete i bez zapojení rukou.

acba

Třetí místo patří elipticallu Master E10, který je vhodný pro vysoce efektivní trénink celého těla. Moderní technologie šetří vaše klouby. Přístroj unese člověka o hmotnosti 100 kg. Jeho malé rozměry jsou vhodné i do menších prostor. Váží pouhých 32 kg a nabízí 8 stupňů zátěže včetně snímače tepové frekvence. Žebříček oblíbenosti uzavírá všestranný magnetický elliptical Acra BE91. Stejně jako jeho předchůdci měří čas, ujetou vzdálenost, spotřebu kalorií, tep a množství tuku v těle. Váží 56 kilo a sám unese až sto padesát kilo. Součástí je i držák na láhev. Pohyb zajišťuje plochý řemen a právě díky němu je docíleno tichého provozu a možnosti nastavení délky kroku.