Pečujte o svého pejska – co vám nesmí chybět ve výbavě?

Čtyřnohý miláček je pro mnohé z nás právoplatným členem rodiny, který si zaslouží stejnou pozornost a péči jako my. Víte ale, že kromě drbání a pravidelného venčení váš pejsek potřebuje také péči o srst, uši, oči a tlapky? Co všechno by vám doma nemělo chybět jsme zjišťovali mezi uživateli, kteří hodnotí některé produkty jako naprosto perfektní pomůcky pro péči a spokojený život pejska. Investujte do zdraví svého psího kamaráda a těšte se z jeho šťastného dovádění.

Pozor na klíšťata a jiné parazity

ixoderm

Klíšťata trápí všechny chovatele a to především horkých letních dnech, kdy naši čtyřnozí kamarádi  běhají po loukách a lesích. Přípravek Exoderm v balení 10 ml je perfektním pomocníkem pro rychlé a bezpečné odstranění klíštěte. Díky speciálním látkám znehybní a usmrtí klíšťata, která už nemusíte odstraňovat pinzetou. Zároveň slouží přípravek Exoderm jako dezinfekce. Do psí lékárničky přidejte také přípravek na čištění uší. Nás zaujal roztok Otifree od výrobce Vétoquinol, který se hodí pro zevní čištění zvukovodu koček i psů. Pravidelným čištění předejdete vzniku kvanisek a bakterií, omezíte tvorbu ušního mazu a nečistot a přitom nepoškodíte strukturu ucha zvířete. Otifree má obsah 160 ml a koupíte ho už za dvě stě korun.

oifree

Máte doma štěňátko? Především pro malé typy pejsků, yorkshírské teriéry a čivavy, se hodí Gottlieb puppy norkový šampon, který koupíte už od 57 korun. Speciální, jemný a velmi šetrný šampon s obsahem norkového oleje dokáže důkladně vyčistit srst, zabránit tvorbě lupů i nadměrnému maštění pokožky. Nemusíte se bát ani splihlé srsti a nechtěnému zakudlení chlupů.

puppy

Pro svěží dech a zdravé zuby vašich čtyřnohých miláčků vyzkoušejte zubní pastu s mátou Beaphar DOG-A-DENT. Díky pravidelné zubní péči předejdete vzniku zubního kamene. Čerstvý dech zaručuje přídavek kostní moučky usnadňující zubní hygienu.

zubní pastaAutor úvodního obrázku:  gebodogs