Ochutnejte jakostní čaje – které jsou ty nej?

Dáváte přednost čajům před kávou, nebo si zkrátka rádi sednete s velkým šálkem voňavého nápoje k oknu a sledujete dění kolem sebe? Ať už patříte mezi vyznavače zdravějšího životního stylu, do kterého zaručeně patří zelený čaj či bylinkové směsi, nebo je popíjení čajů vaším rituálem, měli byste vědět o nejoblíbenějších značkách, které si pochvalují čeští „čajaři“. Které chutě a kombinace letos musíte zaručeně vyzkoušet?

Vítězí Matcha bez barviv a konzervantů

matcha

První místo obsadil sáčkový čaj Matcha od známého výroce Čajová květina. Jedná se vysokou sortu čaje, na jehož výrobu se používá rozdrcený prášek ze zeleného čaje a neobsahuje žádná barviva či konzervační látky. Čaj Matcha se může pochlubit obrovskou dávkou antioxidantů, které dodají energii, pročistí tělo a navíc čaj krásně voní a má lahodnou chuť. Z čaje Matcha si můžete připravit zmrzlinu nebo zpříjemnit čaj kvalitním sirupem.

druhy caj

Výrobce Biogena přišel na trh s ovocno-bylinnými čaji ve svůdných kombinacích, které vás zaujmou nejen netradičním zpracováním, ale i zajímavým designem čajových krabiček a balení. Čaje Majestic můžete koupit v kazetách, kde najdete různé kombinace nebo krabičku s vítěznou chutí. Každá kombinace chutí vám pomůže s neduhy – například aloe vera v kombinaci s ostružinou detoxikuje organismus a má antibakteriální účinky. Koho trápí špatné zažívání, by měl ochutnat kombinaci Aloisie a Citronely a ten, kdo potřebuje doplnit vitamíny, musí vyzkoušet Květ bezu s tropickou třešní z Karibiku.

treti caj

Bylinné čaje od Mediate představují prémiovou chuť bylinných a kořeněných čajů s ovocem. Balení obsahuje 90 nálevových sáčků se zajímavými kombinacemi chutí. Ochutnejte třeba brusinku s malinou, pomeranč se zázvorem nebo ananas s papájou a nechte se zlákat chutí léta či horkých dálek. Čaje s puncem Apotheke můžete dále vybírat speciálně pro děti, těhotné nebo ochutnat bio kvalitu v pohodlí domova s rodinou či přáteli.

čaj čtvrtý

Tito tři přední výrobci čajů obsadili prakticky všech prvních deset příček v hodnocení kvality a chuti čajů a i přes vyšší cenu se k nim vrací stále více milovníků popíjení čaje. Teprve na 14. příčce se umístil čaj LONDON, který můžete  koupit v hypermarketech. Udělejte něco pro své zdraví a ochutnejte prémiovou chuť, ve které se snoubí zdraví i vůně čerstvých plodů.