Objevte kouzlo elektronických knih pomocí čtečky

Chystáte se na dovolenou, trávíte mnoho času na cestách nebo zkrátka chcete mít stále u sebe svou oblíbenou rozečtenou knihu? Není se čemu divit, když se vám nechtějí tahat těžké vazby s sebou. Vsaďte na moderní čtení pomocí čtečky, do které se vám vejde nejen oblíbená kniha, ale i další knižní novinky, které se chystáte přečíst. Čtečky elektronických knih jsou nejen chytré, praktické, lehké a skladné, ale zároveň vás potěší svým designem a vlastnostmi. Už se nemusíte bát přečíst jakoukoliv knihu, díky čtečce budete přesně vědět, kolik máte přečteno i na které stránce jste právě skončili.

Kindle je jednička

PocketBook

Elektronické čtečky se vyznačují tím, že jsou přesnou kopií papíru. Nemusíte se tak bát, že vás bude bolet hlava nebo oči jako při sezení u počítače. Nejoblíbenější čtečkou elektronických knih se stal Amazon Kindle. Jedná se o nejnovější generaci čteček s využitím inovované technologie elektronického papíru Carta E-Ink s dokonale ostrým černobílým displejem o úhlopříčce 6“. Díky tomu se stává ze čtení pohodlný zážitek. Čtečka nabízí ještě lepší podsvícení a vnitřní paměť 2048 MB. Svou knihu si tak přečtete bez zbytečných odlesků a to na přímém slunci i v noci. Čtečka nabízí neuvěřitelnou výdrž baterie asi 8 týdnů při vypnutém wi-fi připojení. Na čtečce otevřete dokumenty ve formátu DOC, DOCX,RTF Obrázky, JPG, GIF, PNG i BMP. Pro milovníky většího písma je připravena funkce zvětšování písma.

mini

O něco levnější variantou jsou sponzorované verze e-Booky. Jde o to, že při vypnutí čtečky se vám na displeji zobrazí reklama na nějakou knihu. Menu i nastavení je v angličtině, což v dnešní moderní době nevadí téměř žádným uživatelům. Stejně velký displej nabízí i výrobce PocketBook, který navíc podporuje textové formáty DJVU, EPUB, HTML a mnoho dalších. K čtečce jsou navíc sluchátka. Podporuje také audio formát MP3. Čtečku PocketBook koupíte v bílém či černém provedení. Díky rozlišení 1024 x 758 a 212 dpi vypadá displej ještě kontrastněji a světleji. Čtečka disponuje také funkcí wi-fi.

prestigio

Díky dostupným cenám můžete číst prakticky všude a kdykoliv. Vyberte si i vy čtečku podle svých představ. Dostupné modely jsou nabízeny s manuálním ovládáním i dotykovým displejem. Čtečky opatřené klávesnicí jsou ideální volbou pro ty, kdo si chtějí do svých knih dělat poznámky. A nezapomeňte, že čtení není špatné, naopak špatné je nečíst.