Novinky v kinech

I léto má ve svých řadách věrné diváky, kteří místo k vodě vyrážejí za kvalitním filmem. Chcete-li si i vy zpříjemnit večer nebo vás už přestalo bavit slunění, vyrazte do kina na jednu z několika novinek, které zcela uchvátí vaše představy o filmu. V těchto dvou týdnech musíte vidět nejen romantickou komedii, ale také 12 let natáčené drama a další povedenou tvorbu. Za zmínku určitě stojí také nová česká pohádka Tři bratři, kterou v pořadí už druhou zrežíroval Jan svěrák. Který film u vás vyhraje?

Pohádka nejen pro děti

kouzlo

7. srpna měl premiéru film Kouzlo měsíčního svitu. Zápletka mezi detektivem a dívkou z vyšších kruhů vyústí v romantickou komedii režiséra Woodyho Allena. Děj se odehrává na Francouzské riviéře, kde anglický detektiv řeší problém s pašeráky alkoholu a půvabná Sophie (Emma Stone) se mu připlete do cesty. Ve čtvrtek 14. srpna mělo premiéru také drama Chlapectví, jehož natáčení se autor věnoval celých dvanáct let. Snažil se podrobně zachytit proměnu hlavních postav. Zcela obyčejný děj tak získal novou tvář a pozvedl toto drama až na cenu Stříbrného medvěda. A o čem drama vypovídá? Je o životě obyčejného chlapce, který dospívá a potýká se s nejrůznějšími životními otázkami. Hlavní postavu Mansona hraje Ellar Coltrane.

lucy

Už jste slyšeli o novém filmu s přirozeně krásnou, smyslnou a sexy Scarlett Johansson? Právě tuto hvězdu obsadil francouzský režisér Luc Besson do svého nového filmu Lucy. Zcena neotřelý scénář o lásce naivní dívky k největšímu drogovému dealerovi a následcích. Drama Lucy poukazuje na boj o přežití, když se Lucy probouzí s balíčkem drog zašitým v břiše.

tři bratři

Nejen pro děti si připravil Jan Svěrák pohádku Tři bratři, jehož scénář napsal otec Zdeněk svěrák. Zpívaná pohádka o třech bratří, které ztvárnili Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula, je propletena známými pohádkami. Bratři si hledají ve světe své nevěsty a jak to v pohádkách bývá, čeká na ně spoustu nástrah, příhod a laskavého humoru. Poslechněte si oblíbené písničky, zavzpomínejte na děj pohádek a vraťte se do dětské říše, kde má všechno svůj šťastný konec.