Nosiče na kola – teď na sezonu ideální!

Ať už patříte mezi milovníky cyklistiky na dlouhých trasách nebo jste spíše rekreačními jezdci, kteří v pomalém tempu poznávají krásy okolí, neměl by vám ve výbavě chybět nosič, který uchopíte na střechu nebo za auto. Mnozí upřednostňují komfortnější držák za auta, jiní zase spoléhají na osvědčenou klasiku střešních nosičů. Víte, které vítězí u uživatelů?

Střešní nosič Thule ProRide 591

1-thuleProRide

Na prvním místě se umístil střešní nosič kol Thule ProRide 591, který se chlubí lehkou a elegantní hliníkovou konstrukcí. Držák je vyroben tak, aby pojal jedno jízdní kolo a speciální žlábky pro pláště kolo uchopí přesně a správně. Kola jsou přidržována o samonastavovací držák rámu a pohodlnou manipulaci zvládnete ve výšce střechy automobilu otočením kolečka. Výhodou je, že držák už koupíte sestavený, takže nepotřebujete žádné nástroje ani návod. Obsluha je jednoduchá.

Nosič kol pro tažná zařízení Peruzzo SIENA 3 si vysloužil druhé místo v žebříčku oblíbenosti a není se čemu divit. Na tento sklopný držák lze uchytit tři kola. Nabízí rychlou a jednoduchou montáž a ani při rychlejší jízdě nezvyšuje spotřebu paliva u vozidla. Držák je uzpůsoben včetně 13-pólové zástrčky pro napojení elektrické instalace a kompletních zadních světel včetně držáku na registrační značky. Maximální hmotnost jednoho kola je uváděna 17 kilogramů.

držák

Dražší investici představuje další povedený nosič kol pro tažná zařízení Thule EuroClassic G6 929, který koupíte od 11 a půl tisíce korun. Maximální nosnost jednoho kola je 25 kg a nosič pojme až tři jízdní kola. Hlavní předností je velmi snadná manipulace, k tažnému zařízení se připevní pouhým pohybem páky. Nosič se dá uzamknout, a vy se tak nemusíte obávat nechat kola před obchodem či domem. Díky širokému úhlu sklápění držáku se snadno dostanete do kufru vozidla. Robustní a přitom velmi lehká konstrukce nosiče zaručuje dlouholetou spokojenost. Přepravovat lze i elektro kola.

Peruzzo PADOVA

Z nejlépe hodnocených a uživateli oblíbených nosičů kol na zadní dveře jsme pro vás vybrali Peruzzo PADOVA pro tři jízdní kola. Držák se dá použít na téměř všechny typy vozidel (sedan, combi, hatchback, SUV, MPV). Uchycení se prodává na páté dveře nebo kufr vozidla. Konstrukce držáku na kola je velmi lehká a jednoduše ovladatelná. Celková nosnost držáku je 45 kilogramů, to znamená se zatížením 15 kilo na jedno jízdní kolo.