Nejprodávanější tiskárny na konci roku 2013

Žebříčkům prodejnosti tiskáren jasně vévodí černobílé laserové tiskárny umožňující tisk na papír o velikosti A4, s pořizovací cenou do 3.000Kč. Tiskárny v tomto segmentu jsou vhodné jak pro domácí uživatele, tak i pro nenáročnou kancelářskou práci, kde měsíční objem tisku nepřesáhne 5000 stran.

Segment levných laserových tiskáren je oblíben hlavně díky nízkým pořizovacím cenám tiskáren, i relativně nízkým nákladům na tisk jedné stránky.

Mezi nejprodávanější tiskárny na českém trhu patří zástupci firem Canon, Xerox a HP.

Dlouhodobě nejprodávanější tiskárna HP LaserJet P1102 v posledním čtvrtletí ustoupila z předních pozic a byla vystřídána tiskárnou Xerox Phaser 3010B, kterou lze jednak pořídit za nižší cenu, tiskárna navíc disponuje kvalitnějším tiskem s rozlišením 1200×1200, dokáže vytisknout až 20 stránek za minutu a tonery pro Xerox jsou relativně cenově dostupné.

Připojení tiskárny k PC

Pokud se podíváme na připojení tiskáren, tak na špici prodejnosti jasně dominují tiskárny připojitelné do USB portu. Náklady na pořízení tiskárny s Ethernetovým portem jsou pro běžného domácího uživatele a menší kanceláře nesrovnatelně vyšší.

Mám koupit tiskárnu v supermarketu?

Pokud i Vy uvažujete nad koupí nové tiskárny, apelujeme na Vás, abyste odolali „výhodné“ koupi tiskárny v některém z obchodních řetězců a supermarketů. Často totiž kupující po dotisku k tiskárně výrobcem dodaného toneru s hrůzou zjistí, že částka na pořízení nového toneru výrazně převyšuje cenu koupě nové tiskárny. Mnoho výrobců se totiž snaží stlačit nákupní cenu tiskáren, a proto k tiskárnám dodávají startovací tonery, které často disponují menší tiskou kapacitou, než tonery zakoupené samostatně. „Startovací“ tonery dodávané k tiskárnám mají často tiskovou kapacitu 1000 stran, oproti toneru novému, který umožňuje potisk až 2000 stran.

Pokud navíc kupujete tiskárnu z nejlevnějšího segmentu, vždy se před koupí ujistěte, že dodávka tiskárny obsahuje USB kabel pro propojení tiskárny s počítačem. Právě kvůli snižování nákupní ceny výrobci k novým tiskárnám USB kabely nedodávají a je tak nutné kabel k tiskárně dokoupit samostatně.

Žebříček pěti nejprodávanějších tiskáren

  • Xerox Phaser 3010B
  • HP LaserJet P1102 CE651A
  • Canon i-SENSYS LBP6020
  • Samsung CLP-365
  • HP LaserJet Pro P1102w CE658A