Nejprodávanější odvlhčovače vzduchu

Ani příliš vlhký vzduch rozhodně není v bytech žádoucí. Právě ten totiž bývá nejčastějším problémem vzniku plísní, které mohou způsobovat řadu nemocí. Pokud se i vy chcete nežádoucích projevů nadměrné vlhkosti vyhnout, je vhodné zakoupit kvalitní odvlhčovač. Ten by měl samozřejmě zohledňovat nejenom vaše požadavky, ale specifika prostoru, kam ho chcete použít. Podle nich totiž můžeme hledět na konkrétní výkon.

Je tedy nutné znát všechny tři rozměry naší místnosti, které pokud vynásobíme, tak získáme celkový objem prostoru. A na jeho základě můžeme postupovat dále k výběru. Kromě velikosti místnosti však záleží také na tom, jaká je teplota v daných místnostech. Samozřejmě ideální je znát jak průměrné teploty, tak i ty nejnižší. To je důležité pro to, abychom mohli zvolit přesně takový odvlhčovač, který v těchto škálách dokáže bez problémů pracovat a samozřejmě plnit svou funkci, a to odstraňovat vlhkost z vašeho bytu.

Jaké funkce odvlhčovače jsou důležité?

Samozřejmě při výběru je vhodné také zaměřit se na několik klíčových funkcí, které může takový odvlhčovač mít. Jednou z nich je například funkce automatického hydrostatu, která dokáže v místnosti udržovat stále stejnou vlhkost, a to zvyšováním či snižováním výkonu přístroje. S tím mohou souviset i další funkce, kdy lze ručně nastavit požadovanou míru vlhkosti, a pokud je jí dosaženo, odvlhčovač se automaticky vypne. Další funkcí může být třeba automatické zapnutí v případě výpadku proudu.

Jednou z důležitých vlastností je však i odvod přebytečné kapaliny. Zatímco většina odvlhčovačů funguje na principu samospádového odvodu, lze využít i typy, kde lze odvod realizovat pod vyšším tlakem díky přídavnému čerpadlu, a to až do výšky tří metrů. Samozřejmě s celkovou funkčností může souviset také celková hlučnost, což je také jeden z aspektů, na které je vhodné se při samotném výběru zaměřit.

Nejprodávanějším odvlhčovačem je Sinclair CFO-20N. Jeho výkon je dostatečný na středně velké prostory. Cena je velice příjemná 5 990 Kč.