Nejprodávanější modely aut v lednu 2014

Nejprodávanější modely aut v lednu 2014 se týkají českého trhu a počtu nových registrací. Nejde o světové porovnání, a proto se nedivte pořadí, které byste zřejmě asi nikde jinde na světě nenašli. Na žebříček deseti nejprodávanějších aut v lednu má vliv nejen oblíbenost, ale i cenová dostupnost. Podívejte se tedy, co nejvíce kupují čeští řidiči.

První místo patří suverénně Škodě Octavii. Již poměrně dlouho patří k nejprodávanějším a nejpopulárnějším modelům aut v České republice a jak se zdá, jen tak rychle jeho popularita neustoupí. Druhým nejprodávanějším modelem je opět od Škody, tentokrát se ale jedná o Rapid. Díky jeho prodejnosti lze říci, že Škoda může s Rapidem slavit úspěšný comeback, alespoň tedy v ČR. Třetí místo opět obsadila Škoda s Fabií. Jak vidno, automobily škoda u českých řidičů bodují na plné čáře, o čemž svědčí jejich umístění na prvních třech pozicích v lednovém žebříčku prodejnosti. A co čtvrté a páté místo? Také patří Škodě?

Čtvrtou pozici obsadil Volkswagen Golf a páté místo patří Hyundai i30. Takže i zahraniční automobily se těší popularitě, která se projevuje tímto vysokým postavením. Šestá příčka patří ale opět Škodě a jejímu Superbu, sedmou pozici okupuje Dacia s Loganem/Sanderem, osmá příčka je obsazena Škodou Roomsterem, deváté místo zaujala Škoda Yeti a desátou pozici si vydobyl Hyundai ix20. Šest z deseti nejprodávanějších aut patří české automobilce Škoda, dva modely Hyundai a boduje také německý Volkswagen a Dacia. Přetrvá silná nadvláda Škody v prodejnosti automobilů i v únoru?