Nejprodávanější knihy září 2014

Září se nese ve znamení návratu do školních lavic, končícího léta a nastupujícího barevného podzimu. Po veselém létu tak nastupují klidnější dny, které si každý může obohatit milou knihou. Nejprodávanější knihy za měsíc září dávají jasně najevo, že nejen kvalitní, ale i zcela nová beletrie vás zajímá po celý rok.

Neboj se číst Nesba

První místo patří jako už několikrát spisovateli Jo Nesbo a jeho knize Přízrak. Opět se jedná o napínavý krimi příběh odehrávající se v Norsku, který je zasazen do drogového prostředí. Hlavní postava vystavená velkému nebezpečí, dojde k zajímavému rozuzlení případu vraždy a jako vždy se vyšetřování dočká nečekaných zápletek.

nesbo

Druhá příčka patří knize, která je zatím v předprodeji, ale očekává se obrovský zájem ze strany čtenářů. 24. 10. 2014 se na prodejní pulty dostane kniha Michala Žantovského s titulem Havel. Kniha popisující život prvního českého prezidenta Václava Havla přináší zajímavé poznatky a fakta, která nejsou vždy jen pozitivní.

havel

Třetí příčka patří Kuchařce ze Svatojánu od Evy Francové. Autorka je rovněž úspěšnou blogerkou, která se dělí se svými čtenáři příhodami, zkušenostmi a poznatky ze Svatojánského újezdu. Kniha plná originálních a chutných receptů, poskytuje nejen skvělou inspiraci do kuchyně, ale svým zpracováním i pohodu, která je pro přípravu domácích delikates velice důležitá.

kuchařka

Čtvrté místo si v září vysloužila kniha Najděte si svého marťana…co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli… od Marka Hermana. Kniha ve formě srozumitelného povídání si se čtenářem přináší cenné rady a úvahy z oblasti sebepoznání, mezilidských vztahů a zejména výchovy malých dětí.

Himmlerova

Pátá pozice patří napínavému románu Himmlerova kuchařka spisovatele Franze – Oliviera Giesberta. Román vyprávějící příběh sto pět let staré dámy Rózy vás strhne svým dějem plným těžkých životních situací, ale i groteskních okamžiků.