Nejprodávanější knihy v listopadu 2014

V listopadu sice Martin na bílém koni nepřijel, ale o to více se můžete věnovat knihám. Listopadový žebříček může rovněž posloužit jako dobrá inspirace na vánoční dárky. Podívejte se, kterých deset titulů bylo v listopadu nejčtenějších a dopřejte si i vy úsměvné nebo napínavé chvilky s kvalitní knihou.

Havel do sbírky

havel

Nejčtenějším titulem v měsíci listopadu se stala kniha Havel od Michaela Žantovského. V knize najdete autorův vlastní pozitivní ale i kritický pohled na tolik milovaného a také nenáviděného prezidenta Václava Havla. Tato působivá kniha popisující život jednoho z největších Čechů, by vám rozhodně neměla chybět.

bridget

Na druhé příčce se umístila Helen Fieldingová s knihou Bridget Jonesová: Láskou šílená. Připravte se, Bridget je zpět! Kniha, která ukazuje Bridget jako matku, je plná humorných a citlivých pasáží. Bridget jak ji znáte i neznáte, Bridget, kterou máte rádi je opět v knihkupectvích s novým neméně chytlavým příběhem.

úsměvy

Na třetím místě se v listopadu umístila kniha Úsměvy smutných mužům Zápisky z léčebny od českého spisovatele a cestovatele Josefa Formánka. Příběh čtyř mužů, který se odehrává v protialkoholické léčebně, budete číst s lehkostí a dojetím zároveň.

rytíř

Bramborová příčka v tomto měsíci patří Rytíři Sedmi království od Geroge R.R. Martina. Kniha obsahuje tři uzavřené novely, ve kterých se prolíná příběh dvou znepřátelených královských bratrů a  potulného rytíře Duncana Vysokého.

vaříme

První pětici nejčtenějších listopadových knih uzavírá kniha Vaříme s Láďou Hruškou, od stejnojmenného autora Ladislava Hrušky. Chytrá kuchařka je plná jednoduchých receptů za rozumnou cenu.

zaklinač

Na šestou příčku klesl Jo Nesbo s knihou Přízrak, sedmá pozice patří knize Snadno a rychle od Romana Vaňka, na osmou pozici se vyhoupl Andrzej Sapkowski s knihou Zaklínač-Bouřková sezóna, devátá příčka patří knize Případ Pavlína od Martiny Formanové a desítku nejčtenějších knih uzavírá kniha Mým marodům od Jana Hnízdila. A do četby které knihy se pustíte vy?