Nejprodávanější knihy říjen 2014

Letošní říjen byl plný krásných a slunečných dnů a podzim se začal projevovat svými typickými barvami. Takové počasí vyloženě vybízí k procházce či posezení na zahrádce s dobrou knihou. Kvalitní četbu si dopřáváte i v podzimním období a před nadcházející zimou a Vánoci se můžete inspirovat například nejprodávanějšími knihami za měsíc říjen. Nepřestávejte číst! Svět psaných příběhů je přece fascinující.

Populární Jo Nesbo

nesbo

První příčku si opět vysloužila kniha Přízrak od slavného norského spisovatele Jo Nesba. Jeho popularita je obrovská a napínavé knihy pod jeho rukopisem doslova mizí z nákupních regálů. Ne jinak je tomu i knihy Přízrak, která vás vtáhne do řešení vraždy v drogovém prostředí.

figurky

Na druhém místě najdete knihu s názvem Šachové figurky od Petera Maye. Kniha pojednává o postupném rozuzlování dávného tajemství – nevyjasněného úmrtí. Jedná se o napínavý příběh, ve kterém odhalení minulosti má obrovský vliv na budoucnost.

nevěra

Třetí nejprodávanější knihou v říjnu se stalo dílo Paula Coelho Nevěra, která, jak již z názvu napovídá, pojednává o nevěře. Mladá žena, která žije v krásném prostředí, má skvělého manžela i práci, pociťuje v životě pouze apatii. Může znova nalézt vášeň, a jakou cenu ona touha bude mít?

lumpove

Čtvrté místo obsadila kniha Rytíř Sedmi království spisovatele George R. R. Martina, který se proslavil ságou Hry o trůny. I tento počin pojednává o rozbití Sedmi království, rytíři Duncanu Vysokém a jeho panoši Eggu. V knize najdete tři uzavřené novely, které navazují na svět známý z Her o trůny. Pátá pozice patří českému počinu Lumpové a beránci, za jejímž vznikem stojí Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora. Humor střídaný napětím a varováním dnešní společnosti dělají z knihy nový bestseller. Celý příběh se točí kolem manželů, kteří zjistili informace, jež je mohou zlikvidovat. Dokážou odolat nebo dojde k nemilému konci?