Nejprodávanější knihy – květen 2015

Doba dovolených se nezadržitelně blíží, proto je načase zásobit se dobrými knihami, které upotřebíte nejen při lenošení na horské chatě, ale i pod slunečníkem u moře. Na trhu je knih nepřeberně, zkusme se ale podívat na ty nejprodávanější v květnu. Do žebříčku nejsou započítány E-knihy, na ty se podíváme někdy později. 

5. místo – Hranice věčnosti

Jde se o třetí díl románové trilogie Století od spisovatele Kena Folleta. Předcházející romány měly název Pád Titánů a Zima světa. Tato sága mapuje osudy pěti rodin v různých částech světa, které jsou poznamenány první a druhou světovou válkou. Touto poslední knihou se tedy jejich osudy uzavírají.

finále

Čtvrtá příčka jasně patří dlouho očekávané novince „Krvavé finále – Jaro 1945 v českých zemích“. Jedná se o knihu vycházející u příležitosti 70. výročí ukončení 2. světové války. Autorem knihy je Jiří Padevět, který se dlouhodobě orientuje na druhou světovou válku a také je držitelem ceny Magnesia litera za Průvodce Protektorátní Prahou. Kniha se zaměřuje na protipartyzánské operace, potlačená povstání, násilnosti páchané na vězních během pochodů smrti a také střelba do nevinných obyvatel měst a to vše na jaře 1945. Kniha obsahuje 600 fotografií a její součástí jsou také dobové dokumenty na DVD.

obrazy

Už svým zajímavým názvem „Proč obrazy nepotřebují názvy“ si vás tato vazba získá. Jedná se o vizuálně hravou knihu od autorů Jiřího Franty a Ondřeje Horáka. Publikace představuje srozumitelnou historii výtvarného umění, která zaujme děti i dospělé. V našem žebříčku se tato kniha umístila na krásném třetím místě a mnoho čtenářů již zařadilo do své knihovny. V našem hodnocení se umístila na pěkném třetím místě.

pod sněhem

Na druhé příčce se drží román Pod sněhem. Zima už je dávno pryč, přesto se tato kniha stále drží na prvních příčkách prodejnosti. Kniha Petry Soukupové pojednává o příběhu tří sester, které vyrážejí autem na oslavu otcových narozenin. V plném autě se pak prolínají jejich životní osudy. Budete velmi překvapeni, jak běžné a přitom nevšední zážitky hlavní hrdinky románu popisují, zažívají a hodnotí.

nesbo

Vítězný první autor je stejný, jako posledních pár měsíců a není se čemu divit. První místo již dlouhodobě patří románu Policie od Norského spisovatele Jo Nesba, který byl nedávno i v Praze. Jde o 10. případ komisaře Harry Holea. Rozpleťte tedy spolu s ním další severský mrazivý příběh a užije si napínavé počteníčko současného neoblíbenějšího severského autora s nápadem, vtipem a vždy nevšední zápletkou.