Nejprodávanější knihy – duben 2014

Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem. A co lepšího by se dalo za těmi pomyslnými kamny dělat, než číst. Podívejte se, které tituly vévodily měsíci dubnu a krátily vám chvíle prostřednictvím napínavých či komediálních příběhů.

Nesbo a jeho Červenka

z moře

Nejvyšší pozici a první místo v prodejnosti a tedy i v oblíbenosti u čtenářů získal titul Červenka od slavného spisovatele Jo Nesba. Znovu se jedná o napínavý krimi příběh, který začíná již v roce 1944 za druhé světové války. Ten se následně převalí až do roku 1999 do Osla, v jehož ulicích se rodí nový zločin i jeho napínavé rozluštění.

Druhé místo získala kniha Kmeny 0 od Vladimíra 518 a kolektivu. Vladimír 518 je jeden z předních českých rapperů, který stál u zrodu české hiphopové scény. Kniha je věnována městským subkulturám a společenským proudům v letech 1969 a 1989. Jednotlivé kapitoly byly napsány nejen Vladimírem 518, ale ve spolupráci s dalšími 24 autory. Třetí příčka patří prvnímu dílu Kmeny 0, který má název Kmeny. Kniha pojednává o současných českých subkulturách a stejně jako Kmeny 0 i Kmeny nenapsal jen Vladimir 518, ale dalších 25 autorů.

ostrov

Čtvrtá pozice patří rovněž českému autorovi Miloši Urbanovi a jeho knize Přišla z moře. Kniha je popisována jako inteligentní román noira pojednává o záhadné dívce, která jednoho dne vyjde z moře v jednom jihoanglickém městečku a klíčem k rozuzlení může být mladý novinář. Páté místo obsadil Jiří Růžek s knihou V labyrintu zpravodajských služeb. Jedná se o dokumentární dílo o zpravodajských službách, jehož autor byl pracovník tajných služeb a dlouholetý ředitel BIS.

krvavé země

V březnovém žebříčku se dále v první desítce umístili Peter May s knihou Muž z ostrova, Robert Galbraith a Volání kukačky, Jussi Adler-Olsen se Složkou 64, Timothy Snyder s knihou Krvavé země a Irena Dousková s jejím Medvědím tancem.