Nejprodávanější hudební alba v dubnu 2014

Hudba neodmyslitelně patří ke každodennímu životu. Někdo ji potřebuje k práci, někdo k relaxaci a někdo bez ní neudělá zkrátka ani krok. Zajímá vás, jak si vedou čeští a zahraniční umělci v prodejnosti alb v České Republice? Podívejte se na žebříček nejprodávanějších alb v měsíci dubnu, respektive v 16. týdnu tohoto roku.

Oblíbený Tomáš Klus

premiera DESKY

První místo patří zpěvákovi pocházejícímu z Třince Tomáši Klusovi a jeho albu Proměnamě. Svérázný styl, řízné texty a chytlavá muzika je typickým znakem Tomáše Kluse. O umění promluvit skrz svou hudbu k lidem nás Tomáš Klus úspěšně přesvědčuje již pár let. O jeho oblíbenosti mezi českými posluchači není vůbec pochyb, svědčí o ni i Zlatý Slavík, kterého vyfoukl Karlu Gottovi.

Druhá pozice přísluší Vladimíru Mišíkovi a jeho albu Královský večer. Tato česká legenda dokáže oslovit publikum staršími i novějšími kousky, které prostupují skrz generace. Třetí místo si vysloužila Radůza s albem Gaia. Tato charizmatická zpěvačka s nezaměnitelným hlasem není na české hudební scéně žádnou novicí. I když ji není tak moc vidět, dle žebříčku je jasné, že vy o ni víte velice dobře.

nohavica

Čtvrtá pozici okupuje ostravský fenomén Jaroslav Nohavica s albem Jarek Nohavica a přátelé. Tohoto umělce není třeba dlouze představovat. Naprosto originální styl a hudba a věčně vyprodané sály jsou skvělou vizitkou tohoto stále energického zpěváka. Páté místo v prodejnosti alb obsadil Karel Kryl a Solidarita. Přestože není Karel Kryl už dlouho mezi námi, stal se inspirací pro mnohé umělce a neumírající hvězdou mezi posluchači.

Šesté nejprodávanější album má na svědomí Jasná Páka Černou deskou, sedmá pozice patří Haně a Petrovi Ulrychovým s albem Půlstoletí, osmé místo obsadil soundtrack Křídla Vánoc, deváté místo si vysloužila Anna K. a její album Poprvé akusticky a na desáté pozici najdete skupinu Kryštof s albem Inzerát.

První desítku obsadili čistě čeští umělci, což vypovídá o jejich popularitě u nás. Nejvýše ze zahraničních umělců je na 13. příčce Gamma Ray s albem Empire Of The Undead.