Nejprodávanější gumové a skleněné komponenty do automobilů

Automobily jsou plné různých součástek a obsahují obrovské množství různých prvků, bez kterých by automobil prostě nejel, nebo by jízda nebyla tím správným požitkem. Mezi nejprodávanější gumové komponenty, které zpříjemňují jízdu, patří silentbloky, které nabízí Novotechno. Díky nim cítíte méně vibrací a rázů a také se sníží hlučnost. Jízda tak není omezena faktory, které by mohly rozrušovat vaši koncentraci a soustředěnost. Nenechte se vyrušovat. Díky těmto malým a nenápadným pomocníkům se i vaše auto dostane do pohody.

Další nezanedbatelnou komponentou jsou klínové řemeny. Vyrábějí se z odolné gumy tak, aby byly schopny unést vysoké teploty a rázové zatížení. Také musí být odolné vůči olejům. Přitom všem však nesmíme zapomenout na jejich hlavní funkci. Klínové řemeny zajišťují přenos krouticího momentu a tím zajišťují požadovaný výkon a otáčky. Řemeny mají tkaninové jádro, které zabezpečuje jeho pomalé opotřebování.

plexisklo

Mezi nejprodávanější „skleněné“ komponenty patří plexisklo. Nejedná se o běžné sklo, ale o tzv. akrylátové sklo, které je odolnější než klasické sklo. I v tlustých vrstvách tvoří souvislou hmotu, která je průhledná a bezbarvá. Neomezuje tedy řidiče v rozhledu a nerozsype se například při menších nárazech. Plexisklo je lehké a ohebné, na druhou stranu se lehce poškrábe. Plexisklo je více plast než sklo a velmi často tvoří náhražku běžného skla. Dalo by se říci, že automobilový průmysl by se bez plexiskla dnes už neobešel.

Kvalitní součástky a komponenty jsou v automobilech stěžejní. Nejen že vám šetří náklady spojené s opravami, ale také z velké části podílejí na vaší bezpečnosti. Nezanedbávejte své auto a místo nekvalitních či provizorních součástek nebo jiných prvků se poohlédněte po kvalitě, která vám přinese jen užitek.

Autor úvodního obrázku:  emilio labrador

Autor obrázku v textu:  rocket ship