Nejpopulárnější politik v lednu 2014

Politika je téma, nad kterým se dají strávit hodiny a hodiny. Rozebírání současné situace, možná řešení i hodnocení politiků jsou diskuse, které dokážou vygradovat v divokou výměnu názorů. V měsíci lednu se ale lidé shodli na deseti nejpopulárnějších současných politicích. Podívejte se tedy, jak to dopadlo.

První místo obsadil Andrej Babiš, ministr financí a předseda hnutí ANO. I přes jeho podivnou minulost mu lidé dali své sympatie a zvolili ho nejpopulárnějším politikem ledna 2014. Jen těsně za Babišem se umístil Jiří Dienstbier. Advokát, člen ČSSD a ministr pro lidská práva patří již delší dobu k desítce nejoblíbenějších politiků a bude zajímavé, zda mu občané zachovají svou přízeň i v dalších měsících. Třetím oblíbenějším politikem v měsíci lednu je Tomio Okamura, zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie. Tento muž je úspěšný nejen na poli politiky, ale i v byznysu a veřejných aktivitách. Jak je vidno jeho názory a politické smýšlení oslovují velkou část českých občanů.

tomio-okamura4

Bramborovou pozici si vysloužil šéf ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka. Páté místo obsadil ministr obrany Martin Stropnický, kterého stále mnoho lidí vnímá spíše než jako politika, známého herce.

Šestá příčka patří ministryni pro místní rozvoj Věře Jourové, sedmé místo pak obsadil Lubomír Zaorálek, který je od ledna 2014 ministrem zahraničních věcí. Osmý skončil Jiří Pospíšil, devátou pozici přiřadili dotazovaní Karlu Schwarzenbergrovi a desátá se umístila současná místopředsedkyně senátu PČR Alena Gajdůšková.

Tento žebříček oblíbenosti politiků připravil STEM – středisko empirických výzkumů a sestavili hodnocení na základě vašich odpovědí. Česká politická scéna je plná zvratů, dobrých i méně pozitivních rozhodnutí a bojů mezi samotnými politiky. Udrží si své pozice i v dalších měsících nebo vaše si vaše sympatie vyslouží někdo úplně jiný?