Nejoblíbenější mobilní telefony – květen 2015

Pokud se rozhodujete ke koupi nového telefonu, jistě pročítáte řadu internetových stránek, recenzí a fór pro načerpání zkušeností, informací a uživatelských postřehů. V současné době samozřejmě frčí chytré mobilní telefony a každý z nich má svoje pro i proti. Vývoj těchto zařízení jde velmi rychle dopředu a už příští rok mohou náš trh zaplavit telefony s ještě vychytanějším desingem a funkcemi. Mezi všemi se však vyskytují takzvaní držáci, které si lidé zakupují nejčastěji. Pojďme se tedy ve zkratce podívat na 5 nejoblíbenějších modelů mezi českými milovníky moderní technologie.

5. místo – Sony Xperia Z1 Compact

sony1

Vězměme to tentokrát z druhého konce a vítěze si nechme na závěr článku. Na pátém místě se umístil telefon Sony Xperia Z1 Compact. Tento telefon se vyznačuje menšími rozměry, voděodolností, prachuvzdorností a kvalitním fotoaparátem. Ovládání je jednoduché, telefon vydrží nabitý 2 dny. Nevýhodou může být lesklý zadní kryt vyrobený z polykarbonátu, který se snadno poškrábe. I přesto si tento model vysloužil páté místo a mezi uživateli patří k vyhledávanému kompromisu cena poměr výkon.

huawei

Čtvrtá příčka patří mobilu HUAWEI P8 lite. Vyznačuje se osmijádrovým procesorem a tenkým profilem. Navíc má Dual SIM. Nabitý opět vydrží asi dva dny. Nepříliš známá značka se pomalu a jistě dere mezi přední světové výrobce a svými levnými verzemi chytrých telefonů a elektroniky nabízí ideální řešení pro ty, kteří chtějí mít smart phone, ušetřit peníze a obdivovat nadčasový design.

sony2

Sony si drží další příčku, tentokráte třetí s modelem Sony Xperia Z3 COmpact. Jedná se o smartphone v kompaktní velikosti, tedy hodí se „akorát do ruky“. Výrobce garantuje vyšší výdrž baterie, perfektní fotoaparát a výborné rozlišení displeje. O značce Sony se dlouho nemluvilo. Pořád ale platí, že tato firma sází na kvalitní zpracování a uživatelské potřeby. První dvě místa obsadil Apple se svým iPhone. Druhé místo patří modelu 5 S. První příčka potom modelu iPhone 5 s 16 GB. Jedná se o sedmou generaci iPhonu. Mezi vylepšení patří například čtečka prstů nebo nižší hmotnost telefonu. K nezbytnému vybavení patří také kvalitní fotoaparát a bezvadné rozlišení displeje. Milovníci Apple mají zkrátka stále co obdivovat s každým novým modelem.

iphonee

Jednoznačně nejoblíbenější mobilní telefon je právě Apple iPhone s pořadovým číslem 5. Tenký, lehký, rychlý – to jsou jeho nejzákladnější specifikace. V současné době se dá pořídit za celkem rozumnou cenu. Nevýhodou snad může být jen nižší výdrž baterie při aktivním používání.

Záleží tedy už jen na vás, zda chcete mobilní telefon menších nebo větších rozměrů a zda chcete využívat Android, Windows nebo Apple iOS.