Nejoblíbenější dovolenkové destinace

Ideální místo pro odpočinek a relaxaci? Tuto otázku si pokládá mnoho Čechů, kteří chtějí své volné chvíle strávit na místě, kde zažijí spoustu zábavy, dobrodružství a poznají novou kulturu, kuchyň nebo se pokochají úchvatnými památkami. Podívejte se, která místa jsou pro české turisty nejoblíbenější.

Vítejte v evropském ráji

léto1

Prvenství patří Řecku. Není divu! Křišťálově čisté moře, okouzlující příroda, delikatesní kuchyň a příjemná atmosféra, vás bude provázet po všech řeckých zájezdových destinací. Ostrovy i pevnina vám nabízí uvolňující odpočinek u moře, ale i zajímavé výlety za antickými památkami. Ať už si vyberete Zakhyntos, Korfu, Krétu, Kos, Rhodos nebo Lefkadu, Lesbos či jinou řeckou oblast, nikdy neprohloupíte.

chorvatsko

Mezi nejoblíbenější dovolenkové země patří již tradičně Chorvatsko. Stejně jako v Řecku vás i tady čeká krásná příroda a čisté pláže s osvěžujícím mořem. Makarská riviéra, Krk, ostrov Pag, Kornati nebo Rabac dlouhodobě poskytují veškerý komfort, který podtrhuje pohodu vaší dovolené.

dovolenka

Velkou popularitou se může rovněž pochlubit Turecko. Cenová dostupnost, vysoké teploty a ochlazující moře olemované plážemi s plným servisem, jsou největším lákadlem. Turecká riviéra v čele s Antalyou a Egejské pobřeží, kde najdete slavné Pamukkale, se čím dál častěji stávají dovolenkovým cílem českých turistů.

flip flops2

Svou oblíbenost neztratila ani Itálie. Možnost vyrazit do této země autem a nepřeberné množství úchvatných zákoutí, umí zastínit exotiku i tolik výhodný Egypt. Čeští turisté také s oblibou vyrážejí do Španělska a Bulharska. Menší zájem o dovolenou se projevil u Tuniska a již zmiňovaného Egypta. Cestovní kanceláře vám dnes mohou nabídnout destinace, které splňují veškeré vaše náročné požadavky. Která cílová země bude ta vaše nejoblíbenější? Najdete ho v slunném Řecku, Chorvatsku nebo například v Turecku?