Nejnavštěvovanější hrady a zámky v České republice

Prázdninové výlety k létu neodmyslitelně patří. Někdo zamíří na hory, někdo k vodě a někdo za dobrodružstvím českých kulturních a historických památek. Hrady a zámky v České republice nabízejí mnoho úžasných zážitků i nečekaných poznání. Podívejte se, které hrady a zámky patří mezi nejnavštěvovanější. Podíváte se tam i vy?

Poznejte krásu české historie

hluboká

Mezi nejnavštěvovanější památky patří dlouhodobě Karlštejn. Hrad založený českým králem a římským císařem Karlem IV. je cílem mnoha českých i zahraničních turistů. Dalo by se říci, že se jedná o největší poklad Středočeského kraje, pokud nebudeme počítat Prahu. Na Karlštejně máte možnost navštívit dva návštěvnické okruhy a výlet zakončit procházkou v malebném okolí.

karlštejn

Hrad a zámek Český Krumlov, který patří mezi památky UNESCO, se chlubí návštěvností přesahující 250 000 návštěvníků ročně. Při prohlídce Českého Krumlova vás čeká seznámení s barokními a renesančními freskami a příjemné odpoledne v zámecké zahradě s letohrádkem.

lednice

Jižní Morava se může pyšnit nezaměnitelným okolí i atmosférou. Rozlehlé vinice a příznivé počasí však nejsou vše, co by vás mohlo na Jižní Moravě zajímat. Zámek Lednice je okouzlující již při příchodu. Francouzské zahrady, park s exotickými rostlinami a možnost navštívit čtyři prohlídkové okruhy je velkou výzvou pro mnoho návštěvníků. Připočtěte k tomu nekonečné procházky v upravených zahradách, letní občerstvení a máte skvělý tip na výlet či dovolenou.

kroměříž

K českým nejnavštěvovanějším hradům a zámkům patří také rovněž zámek Hluboká nad Vltavou. Zámek, který je tak jedinečný svou podobou, nabízí prohlídku sbírek, apartmánů, zámecké kuchyně nebo také zbrojnice. Mezi pět nejnavštěvovanějších radů a zámků patří arcibiskupský zámek Kroměříž. Na zámku můžete navštívit historické sály, obrazárnu, zámeckou věž, mincovnu, orlovnu nebo Sala Terrena. Je mezi pěti nejnavštěvovanějšími hrady a zámky České republiky i ten váš nejoblíbenější? Nechte starosti stranou a vydejte se za poznáním těchto historických klenotů.