Nejnavštěvovanější české filmy v roce 2013

Český lev je za námi a odhalil nám nejúspěšnější herce, herečky, scenáristy, režiséry a další důležité osobnosti, které se podílejí na tvorbě filmu. Hodnocen byl minulý rok, tedy rok 2013, ve kterém jsme se dočkali mnoha zajímavých nebo úsměvných filmových počinů. V Českém lvu se objevila jedna změna. Byla zrušena kategorie o divácky nejúspěšnější film a vy jste neměli možnost zjistit, kdo zabodoval nejvíce právě u diváků. Zde se ale dozvíte, který film roku 2013 se stal nejoblíbenějším právě z vašeho pohledu.

příběh kmotra

Kritiky špatně hodnocený, ale diváky milovaný. Tak by se dal popsat film, který shlédlo nejvíce diváků. Jedná se o film Babovřesky, který natočil známý režisér Zdeněk Troška. Film byl natolik úspěšný, že nebylo pochyb o tom, že bude natočen i druhý díl, který již vstoupil do kin. Druhým divácky nejúspěšnějším filmem se stal Příběh kmotra. V tomto filmu vám pod taktovkou Petra Nikolaeva předvedli své oslňující výkony Ondřej Vetchý společně s Lukášem Vaculíkem. Třetí místo patří filmu Čtyřlístek ve službách krále. Nestárnoucí partu čtyř zvířátek a jejich dobrodružství přenesl na filmové plátno Michal Žabka. Je vidět, že Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík dokážou oslovit i po čtyřiceti letech napříč generacemi.

Na čtvrté pozici se umístil film Revival od režisérky Alice Nellis. Komedie o znovunalezení přátelství a užívání si života mělo odezvu v podobě vysoké návštěvnosti, která překročila hranici 200 000 diváků. Pátá příčka patří filmu Martin a Venuše, režiséra Jiřího Chlumského. Film věnovaný partnerským peripetiím přináší mnoho komických okamžiků, ale také uvědomění a zamyšlení se nad tím, zda vám náhodou film nepřipomíná vlastní domácnost.

Těchto pět filmů si v loňském roce zasloužilo u diváků největší pozornost. V roce 2014 se určitě můžete těšit na další zajímavé české filmy, které budou stát za návštěvu kina. Uvidíme, který z nich vás osloví nejvíce a zaslouží si tak prvenství u diváků.