Nejlepší život? V Americe!

Hledáte-li nový domov, co říkáte na dokonale pohádkový život v Americe, který znáte z filmových trháků a romantických komedií. Že jsou to jen pohádky? Průzkum, který probíhal od roku 2008 podle Gallupova indexu, a účastnilo se ho celkem 176 tisíc lidí po celých Spojených státech. Tentokrát to nevyhrála žádná destinace na teplém tichomořském pobřeží.

Na prvním místě je Aljaška

aljaška

Právě nejsevernější stát Ameriky splňuje podle průzkumu nejlepší představy o spokojeném a pohodlném způsobu života. Pokud by se vám ale nechtělo mrznout na severu, hned druhé místo obsadila teplá Havaj. Hned třetí místo obsadila Jižní Dakota.

dakota

Čtvrtá příčka patří oblasti Wyoming. Gejzíry známá a opěvovaná Montana ležící na západě Spojených států se umístila na pátém místě. Další šestá příčka patří oblíbenému Coloradu, které každoročně zaplní tisíce rekreantů a turistů vyhledávající třeba turistiku nebo horolezectví.

nové mexiko

Sedmé místo v oblíbenosti bydlení v Americe patří Nebrasce. Hned za ní se drží Utah, Nové Mexiko a Texas, který proslavil nekonečný seriál Dallas.

ohio

Na jedné straně existují nejlepší místa pro život, najdou se ale samozřejmě i místa, která jsou hodnocena nejhůře a bydlení v nich se lidé vyhýbají. Na úplně posledním místě se umístila Západní Virginie, patří ji padesátá příčka. Před ní najdete ještě Kentucky, Indianu, Ohio, Mississippi.

mississippi

Další nejméně oblíbené země jsou Alabama, Tennessee, Arkansas, Michigan a Missouri. A ve které destinaci byste si dokázali představit svůj život? Ať už se přikláníte k severu nebo raději zakotvíte v teplých vodách, Spojené státy vám mají skutečně co nabídnout.