Nejkrásnější pohádky z celého světa

Nejen čas Vánoc je obdobím, kdy usedáme k televizi a s tácem cukroví či něčeho sladkého sledujeme nejoblíbenější filmy, seriály či pohádky. A jakéže jsou ty nejkrásnější pohádky z celého světa? Žebříček vás možná ani nepřekvapí, protože každoročně se v televizi opakující pohádky se právem drží na předních příčkách. Najdete v pohádkách i tu svou oblíbenou?

Když dobro vítězí nad zlem

s čerty

V roce 1984 zrežíroval Hynek Bočan tradiční českou pohádku S čerty nejsou žerty, kterou sledují miliony lidí každý rok se stejnou oblibou. S čerty nejsou žerty je příběh plný dobrodružství, lásky a štěstí, ale také lidské chamtivosti a závisti. Druhé místo patří české pohádce Byl jednou jeden král, kterou v roce 1954 zrežíroval Bořivoj Zeman. Znamenité obsazení v podobě Jana Wericha, Vlasty Buriana, Mileny Dvorské a dalších českých hereckých hvězd zaručuje perfektní podívanou a příjemně strávené svátky.

popelka

Třetí místo patří japonské pohádce Cesta do fantazie, která představuje dobrodružnou fantasy pohádku o desetileté holčičce, která zabloudí na opuštěnou lesní cestu. Dívenka se setkává s chlapcem jménem Haku, který seznámí hlavní hrdinku s duchy a čarodějnicemi. Čtvrtou příčku obývá československá pohádka ve spolupráci se Západním Německem Čarodějův učeň. Kouzelný příběh pochází původně z Indie a vypráví příběh o chlapci, který se na prahu dospělosti fascinovaně přibližuje temným silám. Pohádka s hororovými prvky nadchne především otrlé, kteří mají rádi krvavou podívanou.

sindibád

Pátá příčka patří hříšně krásné popelce v podání Libuše Šafránkové, která snáší útrapy života vedle své nenasytné sestry a macechy. Hvězdné obsazení v podobě Pavla Trávníčka, který dokonale zosobňuje roli prince, vás nadchne nejen o Vánočních svátcích. Užijte si chvilky se šťastným koncem po celý rok. Šesté místo si zasloužilo Fimfárum Jana Wericha. Animovaná loutková pohádka vypráví poučné a vtipné zážitky z každodenních situací. Objeví se rovněž čerti, zázraky i lidská slabost a chytrost.

fimfarum

Sedmou příčku drží Pohádky tisíce a jedné noci v režii Karla Zemana z roku 1974. Předlohou mu byly arabské pohádky o námořníku Sindibádovi. Hlavní hrdina se potýká s obry, zmáhá nástrahy hor, mořského sultána a nechybí ani létající koberec. Osmou nejoblíbenější pohádku z roku 1980 drží pohádka o Honzíkovi a Mařence, kterou režíroval opět Karel Zeman. Klasika inspirována tradičními českými pohádkami vypráví o malém rytíři. I pohádka může být laděna do melancholické balady, která opravdu stojí za zhlédnutí. Podívejte se i na další oblíbené pohádky, jako je například Z pekla štěstí, série s císařem a pekařem, Šíleně smutná princezna, Pyšná princezna nebo Dařbuján a Pandrhola.