Nejkrásnější pláže světa – kam letos na dovolenou?

Při pohledu na blankytně třpytivé moře, teplý písek a příjemné polehávání ve stínu vzrostlých palem si často přejeme dovolenou. Zapomeňte pro jednou na rodinou dovolenou v Chorvatsku nebo u Balatonu a vydejte se na místa, která patří k těm nej ve všech ohledech. Na vzestupu a mezi turisty stále vyhledávanější je především Srí lanka, Černá Hora, Ekvádor anebo Dominikánská republika. Které pláže ale stojí za návštěvu, nabízí romantickou atmosféru a čisté moře omývá skalnaté útesy? 

Mexický Yucatán

bora bora

Před samotným výběrem dovolené se určitě také rozmýšlíte, zda chcete lenošit, nebo poznávat nová místa, procházet se po starobylých památkách a dozvědět se něco z historie. Mexický Yucatán nabízí obojí. Neuvěřitelně úchvatné scenérie útesů a bílého písku leží doslova pár kroků od vzácných památek. Díky příjemné teplotě 28 stupňů se můžete koupat po celý rok.

Ráj na zemi vás čeká v Polynésii. Stále vyhledávanějším cílem dovolené jsou Společenské ostrovy, především pak Bora Bora. Dech beroucí laguny nabízí útočiště korálovým útesům a vám možnost poznávat podmořský svět díky potápění. Hledáte něco blíž? Pak si prohlédněte pláže Jónského moře ležícího mezi východním pobřežím jižní Itálie a západním pobřežím řecka. Jedním z tamějších klenotů je bezesporu Zakynthos, který se může pochlubit překrásnou a čistou pláží Navagio.
la digue

Chcete-li zažít opravdu jedinečnou atmosféru léta, vyrazte na ostrov La Digue. Patří do souostroví Seychel a nemá vlastní letiště, takže se na něj dopravíte pouze lodí nebo vrtulníkem. Nabízí pohled na staré žulové útvary tyčící se z pláží. Zajeďte se podívat třeba na Anse Source d´Argent, nasajte reggae chuť tamní kultury. Mezi neutuchající skvosty patří také Thajsko. Díky téměř nulovým nákladům za ubytování a jídlo si užijete zdejší kulturu, masáže, pochoutky a dovolenkování i na vlastní pěst bez cestovní kanceláře. Proslulý místem, které stojí za návštěvu, je určitě zátoka Maya Bay na ostrově Phi Phi Leh, kterou spojuje především stejnojmenným film s Leopardem DiCapriem.

Na světě ale existují další desítky překrásných míst s křišťálově čistou vodou, panenskou přírodou a blankytně modrým mořem omývající útesy všech barev a tvarů. Udělejte z letošní dovolené skutečný zážitek a poznejte krásy, které se vám vryjí do paměti.

maya_bay_phi_phi_thailand_680