Nejhezčí vánoční trhy

K době adventu neodmyslitelně patří vánoční trhy. Ať už na trhy zamíříte pro něco originálního nebo chcete jen nasát vánoční atmosféru u hřejivého svařeného vína, můžete si trhy i přes davy stejně nadšených lidí skvěle užít. Seznamte se s nejlepšími vánočními trhy v Evropě!

 Praha, Vídeň, Krakov i Berlín

berlin

Mezi města s nejlepšími trhy se zařadila i naše matička měst, Praha. Tradiční pojetí, magická atmosféra dokreslená perfektní výzdobou Staroměstského náměstí láká každoročně tisíce lidí z domova i zahraničí. Potěšujícím faktem zůstává, že na trzích seženete klasické ozdoby i jedinečné ručně vyráběné kusy z rozmanitých dílen. Svařené víno, grog a medovina nemohou chybět, stejně jako trdelníky a další české delikatesy jako například uzená pražská šunka či vánoční perníčky.

praha

V současné době se za zvýhodněné ceny organizují zájezdy na vánoční trhy po celé Evropě. Kam se tedy vyplatí zavítat? Mezi absolutní špičku se řadí trhy v Německu. Nejpopulárnější z nich je Christkindlmarkt v Norimberku. Obrovské množství stánků, světelná úprava města, dekorace a stromečky doplněné vaječným punčem se šlehačkou a norimberskou klobásou vám připraví nezapomenutelný zážitek. Třicetimetrový strom najdete na Marienpaltz v Mnichově, který můžete pozorovat za tónů alpských písní. Modernější ráz i produkty nabízí vánoční trh v Berlíně. Pokud tedy chcete zažít něco netradičního, Berlín je pro vás to pravé.

krakov

Ze sousedních států, které se můžou pyšnit nádhernými a okouzlujícími vánočními trhy doporučujeme Polsko a Rakousko. Pokud se vydáte během adventu do Polska neměli byste vynechat Krakov, kde najdete na Hlavním náměstí tradiční vánoční trh. Můžete se kochat lidovými tanci a koledami, ale i nakupovat ručně vyráběné produkty jako je sklo, šperky, ozdoby nebo pletené košíky. Romantická atmosféra ovoněná pečenými kaštany, perníčky a vánoční hudbou vás čeká v pevnosti Hohensalzburg v rakouském Salzburgu. Ve Vídní najdete vánočních trhů hned několik, přičemž ten nejznámější se nachází před vídeňskou radnicí. Těšit se můžete na mnoho atrakcí od muzikantů přes jídlo až po netradiční výzdobu.

vídeň

Na svařák zdarma máte možnost vyrazit do maďarské Budapešti, kde kromě toho můžete pozorovat ukázky tradičních řemesel, adventní kalendář v oknech domu Gerbaud nebo ukázky lidových tanců.  Nejděte si svůj nejoblíbenější vánoční trh, který vám navodí tu pravou vánoční náladu.