Nejčtenější a nejprodávanější knihy za únor 2014

Pěkné počasí nás konečně vyhání ven, tak proč neposedět na zahradě s kvalitní knihou? Zpříjemněte si chvilky čtením, letošní výběr knih je skutečně zajímavý! Připravili jsme pro vás žebříček těch nejčtenější, nejoblíbenějších a nejzajímavějších, které vyhrály všechny kategorie u českých čtenářů. Vybírat můžete z detektivek, očekávaných bestsellerů i psychologických témat.

Únor ve znamení Roberta Galbraitha

Napínavý kriminální román popisuje sebevraždu slavné modelky, která se vrhne dolů ze svého balkonu v londýnském bytě. Anebo to nebyla sebevražda? Vyšetřovatelé mají drobné pochybnosti, díky nimž přijdou na stopu zajímavých skutečností. Během čtení se dostanete do vysoké společnosti londýnské smetánky mezi bohaté muže, krásné a svůdné ženy a díky pečlivému popisu autora sami pocítíte atmosféru velkoměstského Londýna. Knihu přečtete jedním dechem a budete velmi překvapeni, k jakým závěrům smrtelného  nebezpečí se dostanete. V únoru byl tento bestseller oceněn právem jako nejlepší kniha.

nesbo

Hned za ním se umístil oblíbený autor Nesbo, tentokrát s dílem Červenka. Kniha vás zavede do roku 1944 na frontu, kde bojují norští vojáci s německou armádou. I v tomto románu se můžete těšit na nečekaný spád událostí, milostnou zápletku a atmosféru pravého Norska.

Pokud dáváte přednost spíše psychologickým prózám, pak se určitě začtěte do knížky známého autora Ruedigera Dahlie, který pracuje se stíny a ukazuje, jak se s nimi konfrontovat a přijímat je. Zmiňuje se také o milování vlastních stínů, smíření s naší temnou stránkou a práci s vlastní osobností.

Ve vaší knihovně by neměla chybět ani Akademická příručka českého jazyka, která je využívána miliony uživatelů. Najdete v ní obecné poučky o českém jazyce, pravopisu, gramatice a tvarosloví. Kniha je určena široké veřejnosti, ale své v ní najdou také specialisté, především učitelé, studenti a jazykovědci. Poprvé vychází v knižní podobě!

princip stinu