Nejčastěji sledované televize – která je ta vaše?

Lidé bez televize jsou už dnes opravdovou výjimkou. Prakticky každý Čech tráví alespoň hodinu denně u televize a vůbec nezáleží, zda sleduje pravidelně večerní zpravodajství nebo sérii oblíbeného seriálu. A víte, které televize jsou podle posledního průzkumu nejsledovanější?

Nová prima nova

nova

Průzkum se týkal cílové skupiny 15 let a více v termínu 17. až 23. dubna letošního roku. Nejsledovanějším pořadem v tomto obdobím byl krimi seriál POLICIE MODRAVA, která se vysílá na Nově. Pustilo si ji celkem 2,2 milionu diváků nad 15 let. Ve zkoumaném období byl na ČT1 nejúspěšnější pořad VŠECHNOPÁRTY, na který přepnulo program 913 tisíc diváků.

prima

Velký úspěch slaví i pořad o jídle PROSTŘENO!, který vysílá televize Prima. Sledovalo ho 700 tisíc diváků. Ani TV Barrandov si nemusí zoufat – talk show SEJDEME SE NA CIBULCE sledovalo více než 267 tisíc televizních fanoušků.

prostřeno

Ve stejném termínu připadla největší sledovanost na televizi Nova. Tu sledovalo celkem 24,4% uživatelů. Hned za Novou se drží ČT1 s počtem 14,2% diváků a jako další se drží Prima s 12,9% z celkového počtu. Oblíbená tv stanice Prima COOL se drží s 3,2%, Prima LOVE má pouhých 2,3 procent. ČT2 má pouze 4,4% a ČT 24 ještě o pár desetin procent méně.

ct

Televize Smíchov se drží s 1,6%, TV Fanda 1,4% a Nova Cinema 4,3%. Prima ZOOM má pouze 1,9% sledovanosti a televize Barrandov celkem 3,6%. Nejméně procent připadá AT Media (celkem 3,4%), ČT 😀 s 1,4%. ČT Sport má celkem 6,2% a ostatním televizím zbývá 9%. Televizní sledovanost se ale mění, přesto prvotní příčky televizních stanic se skutečně nemění.