Nejbohatší ženy světa 2015

Stále čekáte, až vyhrajete ve sportce a ve snech už nakupujete nemovitosti a představujete si cestu okolo světa? Těchto pět žen už nikdy nebude muset pracovat ani se starat o to, jestli s penězi vystačí do výplaty. Pojďme si je představit.

1. místo – Christy Walton

 

Tato žena zaujímá 8. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Porazila i takovou osobnost, jakou je bezpochyby Mark Zuckerberk – zakladatel facebooku. Její jmění se odhaduje na těžko představitelných 41,7 miliardy dolarů. Zda se o své bohatství zasloužila je diskutabilní – zdědila jej totiž po svém zesnulém manželovi, který byl spolumajitelem obchodního řetězce Wal-Mart.

 

Druhé místo patří Liliane Bettencourt. Dědička známé kosmetické firmy L´Oreal oslavila již 93 narozeniny. Její otec tuto společnost založil v roce 1907. Majetek dámy Liliane se odhaduje na 40,1 miliard dolarů. Svého bohatství si ale pravděpodobně už moc neužívá – její dcera ji před soudem zbavila svéprávnosti kvůli stařecké demenci.

 

Opět stejné příjmení a hned na třetím místě. Jedná se o dceru zakladatele Wal-Martu Sama Waltona, dámu jménem Alice Walton. Její majetek činí neuvěřitelných 39,4 miliard dolarů. Alice vlastní soukromé muzeum umění, kam má každý vstup zdarma. Tomuto muzeu také věnovala osobní sbírku děl Andyho Warhola. Známá je také podporou Hilary Clinton na post prezidentky USA. Znáte Mars tyčinku, Milky Way nebo Snickers? Otec a děda této dámy byli zakladateli společnosti na výrobu sladkostí Mars. Bohatství Jasqueline Mars držící příčku číslo čtyři se odhaduje na 26,6 miliard dolarů. I ve věku 75 let se věnuje jezdectví a zároveň je členkou představenstva Muzea výtvarného umění a Národní sportovní knihovny.

 

Páté místo patří ženě, jejíž jmění se odhaduje na 23,4 miliard dolarů. Italka Maria Franca Fissolo oslavila už 97 narozeniny a je vdovou po Michelu Ferrerovi, který zemřel letos v únoru. Otec Michela během druhé světové války vynalezl oblíbenou Nutellu – za války byl nedostatek kakaa a tak ho nahradil oříšky. Pod značku Ferrero také patří sladké Kinder nebo nízkokalorický Tic-Tac.