Květnové čtení pro náročné

Říká se, že kniha je nejlepším přítelem člověka. Pusťte se do čtení i vy a prožijte příběhy hlavních hrdinů, kteří zažívají neuvěřitelné věci. Díky knihám se dostanete do světa fantazie, která vám nedá spát. Připravili jsme pro vás knižní novinky pro květnový měsíc, který je plný zajímavé četby. Co by vám tedy nemělo chybět v domácí knihovně? 

Analfabetka, která uměla počítat

Máte rádi humor? Pak si určitě přečtete druhý román od oblíbeného autora Jonase Janassona, kterého proslavilo dílo Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Toto dílo se prodalo na více jak padesát výtisků a u Analfabetky tomu nebude jinak. Autor se tentokrát zaměřil na černošskou dívku, která se narodila na chudém předměstí a neuměla číst, ale velmi dobře rozumí matematice. Díky tomu se postupně vypracuje až na pozici, na které navrhuje jaderné hlavice.

hovězí

Za přečtení stojí určitě i kniha Emila Hakly, Hovězí kostky. Jedná se o dílo soubor jedenácti povídek, které sice mají společného vypravěče, ale odlišný čas. První povídka se odehrává v roce 1986. Povídky na sebe navazují, jsou chronologicky seřazeny a dohromady polemizují nad tím, co se postupně změnilo. Díky bohatému vypravěčskému rejstříku vás Hakl zaujme nejen střídavými návaly excentrické melancholie, ale i rytmickou úsečností a nečekanými zvraty.

vysneny zivot

Do knihovny si určitě pořiďte také dílo Vysněný život Ernesta G. od Jean-Michel Guenassia. Ten popisuje život českého lékaře Ernesta G, který vystuduje lékařství v Paříži a po bojích se vrací zpět do Československa. Hrdina židovského původu se dožívá svých stých let. V knize najdete celou řadu nezapomenutelných postav, přátelské i milostné zápletky a nechybí ani autorův pohled na každodenní život v komunistickém Československu.