Knižní novinky v březnu 2014

Četba je pro mnohé z nás příjemným zpestřením volného času, pro některé nutností a pro jiné zase rozvíjením slovní zásoby. Ať patříte do kterékoliv kategorie, neměly by vám uniknout poslední novinky, které jsou doslova našlapané napínavým čtením a romány plných zvratů. Prohlédněte si nejzajímavější knížky, které představil trh v březnu a začtěte se do nových příběhů. 

Nesbo stále na vrcholu

nesbo

O norském autorovi Nesbo jsme toho napsali už mnoho. Neustále vychvalujeme jeho knihy, které jsou plné napínavých detektivek a kriminálních románů. Jeho hlavní postavy se setkávají s dramatickými počiny, které přečtete jedním dechem. Jo Nesbo píše také humorné knížky pro děti a právě díky širokému spektru psaných děl si získal mnoho významných literárních cen. V měsíci břenu se setkal s pozitivními ohlasy román Červenka s hlavní postavou Harry Hole, který pátrá po vrahovi válečného veterána.

z moře

Dalším dílem, které nesmí chybět ve vaší knihovně, je zajisté 520 stránková kniha Tomáše Součka a Karla Veseléno a dalších autorů, Kmeny Současné městské subkultury. Jak z názvu vypovídá, kniha se zabývá vizuálním stylem českých subkultur a je doplněna více než tři sta barevnými snímky. Text doplňují také rozhovory s „domorodci“ a autoři popisují svoje intenzivní chvíle strávené s odlišnými kulturami.

Velice čtivou knihu představil také autor Miloš Urban, který zaznamenal velký úspěch dílem Přišla z moře. Román pojednává o dívce, která se zčista jasna objevila v jihoanglickém městečku a nikoho nezná. Mladý novinář se rozhodne o této záhadné dívce napsat reportáž. Z počátku téměř jasný příběh dostává nový spád a může se rovnat současným krvavým krimi thrillerům.