Hodnocení štípačů dříví – jste připraveni na zimu?

Hodnocení štípačů dříví je určeno především pro ty, kdo hledají praktického a dlouholetého „parťáka“ pro štípání dříví a také pro všechny, kteří se před nákupem chtějí správně rozhodnout. Příprava na zimu a topnou sezonu by měla začít již na jaře, ale i pro zapomnětlivce je připravena bohatá nabídka štípačů dříví, kteří urychlí a usnadní manipulaci se dřevem. Víte, který je štípač je ten nejlepší?

Jasné eso – Scheppach HL 1010

scheppal

Nejvyšší hodnocení z řad majitelů i odborníků  získal vertikální štípač dřeva Scheppal HL 1010 s výkonem 3300 W. Maximální štípací tlak je udávám 10 t. Tento produkt si hravě poradí i s tvrdšími typy dřeva a to až do délky 137 centimetrů. Robustní konstrukce zaručuje stabilitu a vyztužená základna stroje má významný podíl na tuhosti celého přístroje. Dlouhá životnost a odolnost proti deformacím při štípání je zaručena. Polena nemusíte zvedat do výšky, neboť základna je položená extrémně nízko a usnadní tak práci. Hydraulický štípač nabízí ideální podmínky pro náročnou práci. Svými rozměry je skladným pomocníkem, který se vleze do garáže i zahradního domečku.

scheppach2

Oblíbený výrobce Scheppach představil rovněž horizontální štípač s výkome 2150 W a napětím 230 V. Štípací tlak je 6,5 t. Oproti předchozímu modelu je tento přístroj určen pro rychlé a lehké štípání a to až sto polen za hodinu. Maximální rozměry štípaného dříví jsou polena o rozměrech průměr 25cm, délka 52cm. Pracuje tiše a naprosto bezpečně. Stroj se ovládá obouruč, čímž se výrazně snižuje riziko úrazu. Přístroj vyžaduje minimální údržbu.

vega

Pozitivními ohlasy se může pochlubit i štípačka VeGA LS6, která má štípací tlak 6 t. Horizontální provedení a masivní konstrukce zaručuje pohodlné a bezpečné štípání. Přístroj lze převážet pomocí koleček. Kvalitní systém vega umožňuje rychle a pohodlně nastavit různé délky pracovního cyklu podle délky polena. Štípačka VeGA šetří čas, elektrickou energii a v poměru k ceně je nedocenitelným pomocníkem každého kutila.

sharks

Poslední hodnocený model je štípačka na dřevo SHARKS. A co nabízí tento štípač dřeva? Kromě štípacího tlaku 5 t, příkonu motoru 1500 W také štípací průměr polene 25 cm. Díky nízké hmotnosti (pouhých 44 kg) s ním lze jednoduše manipulovat. Přístroj Sharks má navíc kolečka a je nenáročný pro skladování. Štípačka je vhodná pro domácí použití, lehké a sušší dřevo.