Franchising – zaručený úspěch nebo riziko?

Franchising neboli frančízing je v oblasti podnikání hitem posledních let. Principem tohoto podnikání je v podstatě provozování pobočky nebo chcete – li prodejny na základě pokynů a pravidel majitele a v neposlední řadě v souladu s koncepcí franchisingu.  V případě, že máte zájem se do takového podnikání pustit, musíte sepsat smlouvu s vybranou společností, která vám poskytne na základě smlouvy povolení prodávat její produkty, používat značku, know-how, využívat osvědčených obchodních a technických metod.

Úspěch ale není založen pouze na zakoupení práv a pracovitosti, ale také na úspěšnosti samotné společnosti. Podívejte se tedy na 5 nejúspěšnějších frančíz světa, které i vám mohou otevřít brány úspěchu.

S jídlem rostou peníze

subway

Autor obrázku: RetailByRyan95

Na základě určitých kritérii, jako je například počet poboček, výše tržeb nebo stabilita a růst, byli zveřejněni světoví lídři v oblasti franchisingu. Na prvním místě se umístila společnost Subway. Českým spotřebitelům je v dnešní době již dobře známá tato síť nabízející chutné sendviče, které si může každý sestavit dle libosti. Subway je značka vyvážené stravy, chutných sušenek a zdravých svačinek. Je to ale správná volba?

mcdonald

Autor obrázku: Swissrock

Na druhé příčce najdete společnost 7 – Elevens, která se v České republice nenachází. Tato síť obchodů je populární zejména v USA, Kanadě a Asii a najdete v ní rozmanité druhy potravin. I když se tato světová společnost umisťuje mezi frančízami velmi vysoko, u nás s ní zřejmě nezabodujete.

kfc

Autor obrázku: Marufish

Bronz patří králi mezi fastfoody – McDonald´s. Hamburgery, cheeseburgery, hranolky, zmrzliny a k tomu velký kelímek coca – coly není potřeba dlouze představovat. V České republice se tento fastfood těší velké oblibě a tak je velmi pravděpodobné, že pokud se chystáte vstoupit do světa frančízy, tak uspějete.

burger

Autor obrázku: JeepersMedia

Na čtvrtém a pátém místě se také umístily společnosti fastfoodové společnosti. KFC a Burger King jsou v České republice rovněž velmi dobře známé. Produkty, které nabízejí, se liší chutí i vzhledem, nicméně konkurence je obrovská. Kterou frančízu byste si vybrali vy?

Autor úvodního obrázku:  Roadsidepictures