Domácí kavárna – už máte svůj kávovar?

Při výběru kávovaru pro domácí použití si dejte záležet. Chutný šálek kávy si rádi užijí milovníci čerstvě umleté kávy i ti, kteří zavítají na návštěvu nebo je občas přepadne chuť na voňavý černý nápoj. My jsme pro vás připravili žebříček nejlépe hodnocených a zároveň oblíbených kávovarů, které si zamilujete pro jednoduché ovládání, moderní design i vlastnosti, díky nimž bude vaše odpolední chvilka s kávou opravdovým zážitkem.

Krups – rychlá káva za pár korun

První místo si vydobyl kávovar Krups KP 1006, který představila značka Krups již před několika lety. Díky extra nízké hmotnosti (2,3 kg), jednoduchému ovládání a stylovému provedení se hodí do každé kuchyně. Kávovar je určen pro plnění kapslí s různými příchutěmi, které koupíte v každém lepším supermarketu nebo prodejně s kávou. Zásobník na vodu o objemu 0,6 litru potěší především ty, kteří mají rádi čerstvou kávu. Provoz kávovaru Krups je rychlý, čistý, jednoduchý a spolehlivý. Co dáme vám nabízí? Rychlé nahřátí, nastavení výšky hrnku a jednoduchou manipulaci k čistění odkapávacího tácku i samotného přístroje.

jura

Na druhém místě se drží kávovar ENA Micro 1 od výrobce Jura. Elektronické ovládání tohoto elegantního kávovaru zaručuje vždy čerstvou a chutnou kávu. Kávovar disponuje s novou patentovanou spařovací jednotkou s kapacitou 5-10 gramů mleté kávy a je určen všem milovníkům espreessa a dalších kávových nápojů. Přístroj váží 9,4 kilogramů a kompaktní rozměry včetně jednoduchého ovládání se hodí pro mladé rodiny i starší páry.

delonghi

Pákový kávovar Deloghi EC680 od stejnojmenného výrobce váží 4 kilogramy a bude zdobit každou kuchyň. Jeho moderní retro vzhled ještě více umocňuje chutnou dobrou kávu díky rychlému ohřevu Flow-stop funkce a dalších parametrů – nabízí například kontrolní panel se třemi osvětlenými tlačítky, funkci pro nastavení velikosti kávy a zapnutí s automatickým režimem pro úsporu energie. Připravovat si můžete mletou kávu nebo E.S.E. pody. S tímto kávovarem si můžete rovněž udělat bohatou a krémovou pěnu díky systému pro míšení páry, vzduchu a mléka.

ecam

Vratnou investici představuje i nákup automatického kávovaru DéLonghi ECAM, který nabídne uživatelům dispej, zásobník na mléko i automatické čištění a pohodlnou přípravu dvou šálků kávy. Dotykový panel je vybaven 16 jazyky pro jednoduché a srozumitelné použití. Tento kávovar váží 11 kilo a pořídíte ho za necelých dvacet tisíc korun. Vychutnejte si bohatou krémovou pěnu oblíbeného cappucina nebo espreso macchiato nebo našlehané teplé mléko.