Co jste ještě nečetli? Knižní novinky srpen 2014

Není to tak dávno, co jsme vám představili dlouho očekávanou a okamžitě perfektně hodnocenou knihu Analfabetka, která uměla počítat. Hned za touto knihou se objevují ale další novinky, které šlapou analfabetce na paty. Prohlédněte si nejprodávanější knihy za poslední období a pořiďte si nějakou pěknou knížku do své sbírky. Za přečtení stojí opravdu všechny!

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY

fakír

Jak už název napovídá, bude se jednat o ztřeštěné čtení s hořkosměšným nádechem. Dobrodružství Inda, který se vypraví do Paříže, vás skutečně nadchne. Můžete se těšit na veselé pasáže a komické řešení situací během nákupů v řetězci IKEA. Přečtěte si, jak to dopadne s Indem a zda nakoupí vše, co potřebuje. Na závěr se můžete těšit na absurdní humornou cestu domů, která bude probíhat zprvu ve skříni z IKEA, poté kamionem, letadlem, horkovzdušným balonem a nakonec i lodí. Jak celý příběh dopadne, se dočtete v novém románu Romaina Puertolase Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY.

gottland

Vynikající hodnocení získala i kniha Gottland, v dostání v obchodech také jako E-kniha pro čtečky. Knihu Gottland napsal polský reportér Mariusz Szczygiel, který pobýval v Česku a z doby strávené u nás vytěžil maximum, které převedl na papír. Přinesl tak svůj pohled na novodobé dějiny českého národa. Snaží se popsat dojmy člověka, který je odnikud, jinak neotřelý a nezatížený. Přečtěte si myšlenky tohoto autora, který za svou knihu získal Europan Book Prize 2009.

zítra

S knihou Zítra začnu nový život se skutečně pobavíte. Představte si, že spojíte dvě oblíbené postavy – střeštěnou Bridget Jonesovou a roztomilou Amélii z Montmartru. Hlavní postavou románu Giles Legardinier je téměř třicetiletá Pařížanka, která stále hledá svého prince na bílém koni. Jako správná blondýna zažívá trapasy, maléry a absurdní situace, ze kterých vždy jako zázrakem vybruslí. Po čase se objeví muž a vypadá to, že bude tím pravým vysněným! Julie Tournellová, bankovní úřednice, svého souseda sice ještě neviděla, ale rozhodne se konat. Kniha končí vcelku úsměvně – každý večer si Julie opakuje tu stejnou větu – zítra začnu nový život.

V žebříčku bestsellerů se drží i dříve zmiňované knihy – například Himmlerova kuchařka nebo nejlepší švédská detektivka roku 2013 Jednooký králík. Užijte si podzimní čtení a inspirujte se veselými příběhy, které vás budou bavit, i když venku bude pršet.