Červencové počteníčko

Zajímají vás knižní novinky? Vyrazte do knihkupectví nebo navštivte internetové prodejny a pořiďte si do své knihovny nové kousky, které přečtete jedním dechem! Na své si přijde každý – od milovníků milostných románů, přes veselou četbu až po napínavé thrillery a detektivky!

Usměvavý muž

usměvavý muž

Alkoholem unavený komisař Kurt Wallander se rozhodne skončit u policie. Po čase ho ale vyhledá starý přítel, který prosí o pomoc při vyšetřování smrti svého otce. Komisař nejprve odmítá, ale v den podávání jeho výpovědi ze služby naleznou jeho přítele mrtvého. Okamžitě se vrací do práce, aby vyšetřil případ na první pohled souvisejících vražd. Autor knihy Usměvavý muž, spisovatel Henning Mankell, si pohrál se spletitou sítí podvodů a myšlenek a představil knihu, u které až do samotného konce budete čekat, kdo je vlastně vrahem.

aristokratka

Čtivá a svižně napsaná próza Poslední aristokratka od Evžena Bočka vám zpříjemní ležení v posteli a chvíle před usnutím i dovolenou nebo chvilku v tramvaji. Cílem této povedení knihy je pobavit čtenáře, kteří se budou smát nahlas. Vtipně řešený děj vás zasadí do života Františka Antonína, hraběte Kostky z Kostky a potomka šlechtického rodu, který se vrací po pádu komunistického režimu zpět do Čech, aby převzal rodinné sídlo. Kromě zámku se dočká také vskutku nevšedního personálu – zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a často opilé kuchařky. Nehledejte v knize žádnou hlubokou myšlenku a pobavte se u jednoduchého čtení plného komických a brilantně napsaných situací.

otčina

Za přečtení určitě stojí také detektivka Jednooký králík, která se dočkala obrovského úspěchu nejen v rodném Švédsku, kde autor Christoffer Carlsson připravil letní venkovský thriller s napínavou zápletkou. Vzrušující krimi vás čeká v díle Otčina od Roberta Denise Harrise. Chcete-li načerpat přes léto nové poznatky z oblasti mezilidských vztahů, neváhejte vzít do rukou knihu marka Hermana, Najděte si svého marťana … co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli… V knize se dočtete mnoho cenných rad pro všechny dospělé, kteří nahlédnou na životní situace z pohledu psychologa a zjistí tak, že se vlastně celý život musí něco učit.