Autosedačky – bezpečnost především

Bezpečnost a komfort jsou dva základní parametry, kterými se řídíme při pořizování téměř všech doplňků a přístrojů. U dětských autosedaček to platí dvojnásob, protože jde o bezpečí našeho potomka. Připravili jsme pro vás srovnání autosedaček, které si majitelé nejen pochvalují, ale oceňují především jejich mobilitu, pohodlí a cenovou dostupnost.

Maxi Cori Cabriofix – značková kvalita

Römer King plus

Hlavní myšlenkou, kterou se autoři této prvotřídní sedačky řídili, byla podstata, že děti velmi rády usínají při jízdě autem. Když poté zastavíte, musíte je budit, přenášet a vkládat do kočárku. A právě to už nyní neplatí o autosedačce Cabriofix, která je propojena praktickým systémem, který zajišťuje bezpečnější a snadnější způsob přepravy už v prvním roce života dítěte. Autosedačku totiž jednouše odepnete a nasadíte na podvozek kočárku. Autosedačka nabízí spoustu vychytávek v podobě integrované sluneční stříšky proti dešti a slunci, systém boční ochrany v případě bočního nárazu a praktické úchytky i tvarované madlo. To je pouze malý výčet vlastností, které autosedačka Cabriofix nabízí. Potah sedačky lze snadno sundat a vyprat a díky hmotnosti 3,5 kila se v rukách nepronese. Sedačka je určena dětem do 13 kilo. Autosedačka Römer King plus už sice váží 10 kilo, ale za to je vhodná pro děti až do váhy 18 kilogramů. Její upevnění spočívá v tříbodovém pásovém systému, tudíž nabízí vysoký standart bezpečnosti. Kromě ergonomicky tvarované výplně je sedačka vybavena na dotyk příjemným potahem, který lze prát v pračce. K sedačce si můžete dokoupit spoustu příslušenství pro své ratolesti, například držák na nápoje nebo sluneční clony.

Cybex Solution X-FIX

Na třetím místě se drží autosedačka ve váhové kategorii 15 až 36 kg, která nabízí nastavitelnou výšku opěrky hlavy a ochranu proti bočnímu nárazu. Díky tomu patří autosedačka Cybex Solution X-FIX mezi nejbezpečnější sedačky pro vaše ratolesti. Nedoporučuje se ovšem usazovat do ní děti s nižší váhou, proto volte tuto sedačku teprve v případě, že mají vaše děti váhu 15 kilo a více. Stabilitu sedačky zaručuje L.S.P. systém, který chrání citlivou hlavu a oblast ramen.

Britax Evolva

Do první desítky oblíbených a uživateli nejlépe hodnocených sedaček se probojovala i značka Brita Volva, která se dokáže přizpůsobit požadavkům dítěte. Inovativní design vás okouzlí, vlastnosti této sedačky vás nadchnou. Autosedačky Brita jsou určeny dětem o váze devět až třicet šest kilogramů. Opět nabízí to, co ostatní sedačky – ochranu proti bočnímu nárazu, nastavitelnou výšku opěrky hlavy, snímatelný a prací potah a zároveň i 5 bodový bezpečností pás s nastavováním jedním zatažením Click & Safe systému.

Nepodceňujte výběr autosedačky, která ve velké míře ovlivňuje bezpečnost vašeho dítka při jízdě vozidlem. Pokud k tomu přičtete ještě vlastnosti navíc, získáte perfektní bezpečností prvek, který se o vaše dítě opravdu postará.