10 vyprošťováků při kocovině – skoro zadarmo!

Známe to všichni – občas oslava, zapíjení svobody nebo večírky a svatby, jsou skvělou příležitostí, jak se uvolnit a dostat do těla trochu toho alkoholu. Ovšem, horší jsou rána opilcova, která často kromě obrovské bolesti hlavy doprovází i nevolnost, žaludek na vodě, nechutenství až zvracení. A proto jsme připravili pár tipů, které nestojí moc peněz, často je najdete ve spíži nebo lednici a mohou vám pomoci s kocovinou.

Ideální po ránu – snídaně s konvicí vody

S pitným režimem byste měli začít ihned, jakmile se probudíte. Nejlepší volbou je čistá voda z kohoutku. Pokud vám kručí v žaludku po opileckém večeru, pak si dopřejte pořádně vydatnou snídani. Jídlo totiž tělu dodá chybějící energii i cukry, které vás postaví na nohy.

 

kocovina2

 

Dostali jste někdy radu, že alkohol je nejlepší přepít alkoholem? Možná se budete divit, ale mnozí lékaři nevylučují, že lidem ranní pivo jako vyprošťovák opravdu svědčí! Než tuto možnost zavrhnete, jednoduše to vyzkoušejte!

milk

Za zkoušku stojí i silná káva. Je to logické, protože káva obsahuje kofein a ten je „protijedem“ alkoholu. Ale pozor! Popíjení kávy zároveň zvyšuje dehydrataci. Navíc káva je kyselá a překyselenému žaludku po alkoholu příliš neprospívá.

cola

Na nohy vás ale zaručeně postaví silná polévka, nejlépe česnečka. Skvělý a jednoduchý recept budete mít hotový za chvilku. Stačí rozetřít česnek se solí, přidat kapku oleje, pepře a celou směs zalít vroucí vodou. Mnoho alkoholem opojených lidí sází  na Coca-Colu, která představuje rychlou dávku cukru. Ač vám to může hýbnout žaludkem, někteří sází na ledové mléko, které neutralizuje překyselený žaludek. Jestli nepatříte mezi fanoušky mléka, pak vyzkoušejte smetanovou zmrzlinu. Ochutnat můžete v ranní svízelné situaci i mléčný koktejl s banánem a lžící medu. Med je skvělý pro energii i dávku draslíku.

vyprostovaky

A co když nezabírají babské rady? Budete se muset spolehnout na léky z vaší lékárničky. Acylpyrin nebo ibuprofen představují zátěž pro zažívací trakt. Pozor na dávkování, které během kocoviny často překračujeme. Opatrně s žaludkem i rozpustnými multivitaminy. Ty vás sice mohou vzkřísit, ale zároveň poničit žaludek. Raději si dejte vodu s citronem. Desátou radou na zmírnění zažívacích potíží a proti pálení žáhy je vyzkoušení antacid.

Autor úvodního obrázku:  Mike Licht, NotionsCapital.com

Autor obrázku v textu:  angsthase.

Autor obrázku v textu:  DeusXFlorida (7,110,780 views) – thanks guys!

Autor obrázku v textu:  Ian Sane